Sözcü Plus Giriş

Denizli bayram namazı saat kaçta? İşte 2019 Denizli bayram namazı saatleri

Bayram namazına sayılı saatler kala Denizli bayram namazı saati bölgede yaşayanlar tarafından merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı 2019 Ramazan Bayramı namaz vakitlerini aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. Müslümanlar, bayram namazı için abdest alıp temiz giysiler giyerek camilere akın edecek. İşte camileri dolduracak inananlar için 2019 Denizli bayram namazı vakitleri...

16:35 -
Denizli bayram namazı saat kaçta? İşte 2019 Denizli bayram namazı saatleri

Cami ve mescitlerde bayram namazı hazırlıkları tamamlandı. Bayram namazı için hazırlıklarını tamamlayan illerden biri de Denizli… İl genelinde cami ve mescitlere günün ilk ışıklarıyla bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar akın edecek. Peki Denizli bayram namazı saat kaçta? İşte dini görevlerini yerine getirecekler için 2019 Denizli bayram namazı vakitleri…

DENİZLİ’DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Denizli’de yaşayan vatandaşlar bayram namazını Diyanet’in belirlediği saat olan 06:21’de kılacak.

İŞTE İL İL BAYRAM NAMAZI SAATLERİ

DENİZLİ’DE BULUNAN TARİHİ CAMİLER

Arasta Camii

Merkez, Kaleiçi Çarşısı içindedir. Onarım geçirmiş olan cami kırma çatıyla örtülüdür. Caminin giriş cephesinde Osmanlıca mermer kitabesi bulunmaktadır. H. 1323 ve H. 1325 tarihi okunmaktadır.

Un Pazarı Camii

Merkez, Kaleiçi Çarşısı içinde yer almaktadır. İki katlı yapının zemin katı dükkan, üst katı cami olarak kullanılmaktadır. Kırma çatılı caminin üzeri alaturka kiremitle kaplıdır.

Hacıbaki Camii

Merkez İlçe'de bulunan caminin dış cephesinde dikdörtgen pencereler açılmıştır. Üzeri kırma çatıyla örtülü olup, alaturka kiremitle kaplıdır. Caminin mihrabı barok süslemelerle hareketlendirilmiştir. Duvarlardaki kalemişi süslemeler geçtiğimiz yıllarda boya ile kapatılmıştır.

Hatipoğlu Camii

Yaklaşık kare planlı harim bölümüne ve önünde sonradan ilave edilmiş kapalı bir son cemaat yerine sahip Camii, kırma ahşap çatılı olup alaturka kiremit kaplıdır. Geniş ahşap saçakları vardır. Kerpiç malzeme ile yığma tarzda inşa edilen yapının güney cephesi dışındaki cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Güney ve batı cepheleri tamamen sağır olan yapının doğu cephesinde üç adet dikdörtgen fonlu basit pencere yer almaktadır. Yapıdaki tüm doğramalar ahşaptır. Köşede konumlanan taşınmazın bahçe duvarları üzerinde karo taşlarla kaplanmış bir çeşme yer almaktadır. Çeşmenin devamında yer alan bahçe duvarları babalara sahip iken sonraki dönemde araları örülerek bahçe duvarı yükseltilmiştir.

Yapının giriş mekanının ahşap saçakları ve çatısı cami harim üst örtüsünden farklı düzenlenmiştir. Çatı harimden ayrıdır. Bu giriş mekanı ahşap bir merdiven ile ulaşılan ve ahşap dikmelere oturan ahşap döşeme ve tavana sahiptir. Cami harimi de ahşap tavanlı olup, güney duvarında yarım daire profilli basit bir mihrabı vardır. 20.yy'ın hemen başlarında yapılmış olan yapı, konumu, boyutları ve yöresel malzeme kullanımı ve cephe düzeni ile korunması gerekli bir yapıdır.

Yapının son cemaat yeri gibi düzenlenen giriş kısmı içten tamamen açılarak, cami harimine dahil edilmiştir. Kurul kararı ile cami parseli içinde bulunan tek katlı imam evi yıkılarak kaldırılmıştır. Ayrıca yakın zamanda batı beden duvarındaki belverme nedeni ile duvarı desteklemek üzere beton destek duvarı yapılmıştır. Caminin boyası yenilenerek rengi değiştirilmiştir. Giriş mekanı önüne de sac malzeme ile ilave bir bölüm yapılmıştır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more