Sözcü Plus Giriş

Denizli’de deprem! Başkan Çelik: Odamın duvarı yıkıldı

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçe merkezli depremde ilk belirlemelere göre, 10 evde ağır hasar oluştuğunu ancak can kaybı veya ağır yaralı vakanın olmadığını söyledi. Başkan Çelik, "Deprem de makam odamın duvarı yıkıldı." diye konuştu,

Güncellenme: 15:49, 08/08/2019
Denizli’de deprem! Başkan Çelik: Odamın duvarı yıkıldı

Bozkurt merkezli 6 şiddetindeki depremin ilçede çok şiddetli hissedildiğini aktaran Çelik, kriz masası oluşturduklarını, irtibat kurdukları muhtarlarla yaptıkları görüşmeler sonucu can kaybı ya da ağır yaralanma olayına rastlamadıklarını kaydetti.

Çelik, “Deprem, 15-20 saniyenin üzerinde sürdü. Pek çok evde hasar var, çatılarda çökme, duvarlarda derin çatlaklar oluştu. Anonslar yapıyoruz, vatandaşların eve girmemesi gerektiğini söylüyoruz. Allah’a çok şükür bir iki ev yıkılmasına rağmen herhangi bir ölümlü veya ağır yaralı vakamız söz konusu değil.” dedi.

6 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise deprem bölgesinde 6 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı.  Hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Öztürk, “6 kişiden 5’i korktuğu ve paniğe kapıldığı için hastanede. Bir kişi de pencereden atlamış, hafif yaralanma söz konusu. Ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil.” diye konuştu.
Öztürk, tüm sağlık ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini ve sağlık hizmeti konusunda sorun yaşanmadığını dile getirdi.  Tutluca Mahallesi Muhtarı Hüdai Karaşahin de mahallelerinde yaklaşık 80 evin hasar gördüğünü ancak can kaybının olmadığını belirtti. (AA)

İlginizi ÇekebilirDeprem anında yapılması gerekenlerDeprem anında yapılması gerekenler
Yayınlanma Tarihi:15:21,