Sözcü Plus Giriş

Deve güreşlerinde ortalık karıştı! Biber gazı ve copla müdahale!

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde düzenlenen Deve Güreşi Festivali'ne, iki grup arasında çıkan kavga damga vurdu. Yaklaşık 20 kişinin kavga ettiği olaya jandarma biber gazı ve copla müdahale etti. Kavgayı ayırmak için havaya tabancayla ateş eden jandarma ekipleri, 13 kişiyi gözaltına aldı.

19:35 -

Sarayköy Belediyesi tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen Geleneksel Deve Güreşleri Festivali yaklaşık 10 bin kişinin katımıyla Yıldıztepe Demircidere mevkiindeki sahada yapıldı. Güreşler için İzmir, Çanakkale, Aydın, Muğla, Denizli, Balıkesir ve Antalya’dan 130 deve getirildi.

deve-dha31_7373827

Deve güreşlerinin yapıldığı arena çevresindeki yamaçlarda, vatandaşlar traktör römorklarında mangal keyfi yaptı. Güreşten sonra sahibinin elinden kurtulan bir deve, kaçarak arenayı çevreleyen tel örgülere takıldı.

deve-dha21_7373830

Telden kurtulmak için çaba harcayan deve ortalığı birbirine kattı. Vatandaşlar deveden kaçarken yere düştü. Saha görevlileri deveyi yakalayıp, götürdü.

İLGİLİ HABERDeveye göz göre göre işkenceDeveye göz göre göre işkence

DEVELER ARENADA, İZLEYENLER YAMAÇLARDA BİRBİRİNE GİRDİ

Deve güreşleri sürdüğü sırada, yamaçta piknik yapan iki grup arasında henüz belirlenemeyen nedenle başlayan tartışma, bir anda kavgaya dönüştü. Yaklaşık 20 kişinin birbirine yumrukla saldırdığı olaya jandarma ekipleri biber gazı ve copla müdahale etti.

deve-dha41_7373826

Grupların ayrılmaması üzerine jandarma havaya tabancayla ateş etti. Yapılan müdahale sonrası jandarma ekipleri kavgaya karışan 13 kişiyi gözaltına aldı. DHA

Son güncelleme: android-time 20:39 03.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more