Sözcü Plus Giriş

Dışişleri’nden Hollanda’ya FETÖ tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Hollanda'ya iltica başvurusu yapan FETÖ mensuplarına olumlu yanıt verilmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

20:12 -
Dışişleri’nden Hollanda’ya FETÖ tepkisi

Aksoy, Hollanda Göç ve Vatandaşlık Hizmetleri Dairesi tarafından FETÖ iltisaklı kişilere oturum izni verilmesi hakkındaki bir soruya verdiği yazılı yanıtta, “Hollanda Göç ve Vatandaşlık Hizmetleri Dairesinin FETÖ iltisaklı şahısların bilgilerinin Türk makamlarının eline geçmiş olabileceğini gerekçe göstererek, örgüt mensuplarının iltica başvurularını olumlu yanıtlaması ve oturum izni vermesi kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERHollanda Türkiye'ye yönelik silah ihracatını askıya aldıHollanda Türkiye'ye yönelik silah ihracatını askıya aldı

CENEVRE SÖZLEŞMESİNİ HATIRLATTI

1951 tarihli “Mültecilerin Statüsüne İlişkin Cenevre Sözleşmesi” ile terör suçlarından aranan şahısların mültecilik statüsünde yararlandırılamayacağının hüküm altına alındığını vurgulayan Aksoy, “Bir başka deyişle ‘mülteci statüsü’nün teröristler tarafından suistimalinin engellenmesi amaçlanmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİLİ HABERİçişleri Bakanlığı: İki Hollandalı sınır dışı edildiİçişleri Bakanlığı: İki Hollandalı sınır dışı edildi

FETÖ BULUNDUĞU HER ÜLKE İÇİN TEHDİT

Türkiye’nin, 251 masum vatandaşının şehit edildiği ve binlercesinin de yaralandığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasındaki FETÖ mensuplarının iadeleri yönündeki beklenti ve çabalarının devam edeceğinin altını çizen Aksoy, yazılı yanıtında “Söz konusu terör örgütünün sadece Türkiye değil, bulunduğu her ülke için tehdit olduğu unutulmamalı, terörle mücadelede uluslararası iş birliğinin büyük önem taşıdığı bilinmelidir.” ifadelerine yer verdi. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more