Sözcü Plus Giriş

Diyanet açıkladı hac kayıt tarihleri belli oldu! Hac kurası 2020 ne zaman çekilecek?

Kutsal topraklarda hac ibadetini gerçekleştirecek olan hacı adaylarının büyük bir heyecanla bekledikleri 2020 hac kayıt tarihleri belli oldu. Diyanet tarafından duyurulan 2020 yılı hac ön kayıtları ve kura tarihleri haberimizde yer alıyor. İşte merak edilenler...

10:57 -
Diyanet açıkladı hac kayıt tarihleri belli oldu! Hac kurası 2020 ne zaman çekilecek?

Hacı adaylarının her sene beklediği hac kayıt tarihleri açıklandı. Kutsal görevini yerine getirmek isteyen hacı adayları hac başvurularını ne zaman ve nasıl yapacak? İşte hac kaydı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler…

HAC KAYITLARI NE ZAMAN?

Kutsal görevini yerine getirmek isteyen hacı adayları 11 Kasım 13 Aralık tarihleri arasında www.hac.gov.tr adresinden ön başvurularını yapabilecekler. Kutsal topraklara giderek dini vecibeleri yerine getirmek isteyen vatandaşlar, heyecanla diyanetten gelecek tarihi bekliyordu. Diyanetin açıkladığı tarihlere göre hacı adayları 11 Kasım 13 Aralık tarihleri arasında www.hac.gov.tr adresineden ön kayıtlarını yapabilecekler. Kura ise 9 Ocak 2020 tarihinde çekilecek. Ancak hem ön kayıt hem de ön kayıttan sonra hacı adaylarının dikkat etmesi gereken önemli hususlar bulunuyor.

Hac kurası 2020 ne zaman çekilecek? Diyanet hac kayıt tarihlerini açıkladı!

İLETİŞİM BİLGİSİ ÖNEMLİ

Hacı adayları başvuru yaparken iletişim bilgilerini mutlaka girmeli ve bu işlemi doğru bir şekilde yapmalıdır. Bunun sebebi ise kura çekimi sonra hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlara “kesin kayıt yaptırabilir” belgesi SMS şifresi olarak gelecek. Aynı zamanda cep telefonu değişikliği yaptırmak isteyen vatandaşların diyanetin vereceği tarihte il/ilçe müftülüklerine gidip müracaat etmeleri gerekiyor.

REZERVASYONLARA DİKKAT!

Öncelikle 2020 yılında ilk defa hacca gidecek vatandaşların 25 TL harç ücretini ilgili bankalara yatırmaları gerekiyor. Ardından ön başvuru fromunu doldurabilirler. Özellikle hac fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak oda tercihi ve ya otel tercihi yapacaklar. Ancak bu tercih bağlayıcı olacağı için daha sonra konaklama tercihlerinde değişikliğe izin verilmeyecektir. Hacı daylarının dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise kendisiyle birlikte kuraya katılmak isteyen kişi/ kişileri mutlaka belirtmeleri gerekiyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more