Diyanet dini günler takvimi: Üç aylar ne zaman başlıyor? İşte Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi…

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılı dini günler listesini yayımladı. Yayımlanan listeye göre üç aylar 25 Şubat 2020'de başlayacak. Peki kandiller hangi güne denk geliyor? İşte Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi...

Diyanet dini günler takvimi: Üç aylar ne zaman başlıyor? İşte Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi…

Mübarek üç aylar, Hicri takvim’de mukaddes olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Üç aylardan Recep Regaip Kandili ve Miraç Kandilini, Şaban Beraat Kandilini ve Ramazan Kadir Gecesini barındırır. Recep ayı içinde idrak edilen Regaip Kandili 2020 yılının ilk kandili olacak.

İLK KANDİL 27 ŞUBAT’TA

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran üç aylar 2020 yılında 25 Şubat’ta başlayacak. Bu tarih itibariyle recep ayı idrak edilecek. Bu ay içindeki Regaip Kandili’nin tarihi de 27 Şubat olacak.

DİYANET DİNİ GÜNLER LİSTESİ

21 Mart’ta ise Miraç Kandili Müslümanlar tarafından dualar ve ibadetlerle ihya edilecek. Şaban ayı ise 25 Mart’ta başlayacak ve 7 Nisan’da Berat Kandili ihya edilecek.

On bir ayın sultanı Ramazan 24 Nisan’da başlayacak ve bu ay içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı’ olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020’de idrak edilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...