Diyarbakır’da 2 operasyonda 720 kilo esrar ele geçirildi

Diyarbakır’da iki ayrı operasyonda 720 kilo esrar ele geçirildi. Dört buçuk ayda ele geçirilen esrar miktarının 1 ton 850 kiloya ulaşması dikkat çekti.

Diyarbakır’da 2 operasyonda 720 kilo esrar ele geçirildi

Her iki operasyon, Diyarbakır Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. İlk operasyon Kocaköy ilçesinde gerçekleştirildi. Uyuşturucu şebekeleriyle mücadele eden ekiplerin “Dur” ihtarında bulunduğu bir araç kaçmaya başladı. Ekiplerin takip ettiği araç yoldan çıkarak çamura saplandı. Polis ekipleri araçtaki 3 kişiyi gözaltına aldı. Daha sonra çekiciye yüklenen araç emniyet otoparkına götürüldü. Dedektör köpek kullanılarak yapılan aramada 210 kilo kubar esrar ele geçirildi. Şüpheliler emniyete götürüldü.

KÖY EVİNE BASKIN

Diğer operasyon ise ilk operasyondan 1 gün sonra Gözebaşı Köyü'nde gerçekleştirildi. Polis ekipleri köydeki bir eve operasyon düzenledi. Kimsenin olmadığı evde yapılan aramalarda 510 kilo 100 gram toz esrar ele geçirildi. Olayla ilgili şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

1 TON 850 KİLO ESRAR

Son operasyonda 720 kilo 100 gram esrar ele geçiren Diyarbakır Polisi 2019 yılında, 339 operasyona imza attı. Bu operasyonlarda 463 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden 140'ı çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı. Operasyonlarda; 1 Ton 159 Kilo “Ot esrar” 690 Kilo 575 gram “Toz Esrar” 8 Kilo 650 gram Hibrit esrar olarak da bilinen “Skunk” ele geçirildi. Dört buçuk ayda 1 ton 850 kilonun üzerinde esrar ele geçiren ekipler farklı türde ve çeşitli miktarda uyuşturucu yakalama başarısı da gösterdi. Ayrıca 52 bin hap ele geçiren Diyarbakır Narkotik Polisi, aramalarda çok sayıda silah bulurken, 53 bin lira paraya da el konuldu.