Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da eyleme HDP’den açıklama ailelerden sert tepki

Diyarbakır'da oturma eylemi yapan ailelerin eylemi devam ederken HDP'den bir açıklama yapılarak "Partimizin önünde oturan aileler, AK Parti ve bazı kesimlerin yönlendirmesi ile oturuyor" ifadelerine yer verildi. Açıklamaya tepki gösteren aileler arasında bulunan bir anne, "Ben kimsenin lafı ile burada oturmuyorum, 10 aydır yanan yüreğimin ateşi ile oturuyorum” dedi.

12:44 -

Sabahın erken saatlerinde Bağlar ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binası önünde ailelerin eylemlerini sürdüğü esnada HDP'liler konu hakkında açıklama yaptı. HDP il binası önünde, HDP'li milletvekilleri ve parti yöneticilerinin katıldığı açıklamayı okuyan Zeyyat Ceylan, “Partimizin önünde oturan aileler, AK Parti ve bazı kesimlerin yönlendirmesi ile oturuyor” iddiasında bulundu.

AİLELERDEN TEPKİ

Ceylan'ın bu sözleri üzerine duruma tepki gösteren ve oğlu Mustafa Biçer'in 10 aydır dağa götürüldüğü söyleyen Anne Ayşegül Biçer, “Ben kimsenin lafı ile burada oturmuyorum, 10 aydır yanan yüreğimin ateşi ile oturuyorum” dedi.

“Yüreğiniz var ise gelin dinleyin” diyen Anne Biçer, “Bana dün diyorlar yalan söylüyor bu kadın diyorlar. Benim acım sizin gönlünüze düşsün inşallah. Sende kor ateşler içinde yanasın inşallah. 10 aydır her gün ölüyorum. Kafalarını bana sallıyorlar. Adam mısınız” şeklinde konuştu. Ardından anne Ayşegül Biçer, eşi Rauf Biçer ile PKK'lılar ile yaptıkları telefon görüşmesinin kayıtlarını basın mensupları ile paylaştı.

PKK’LI TERÖRİSTLERLE AİLENİN KONUŞMASI

Ses kaydında konuşan PKK/YPG'li terör örgütü üyesi şahıs, “Mustafa yanımızdadır. Şu anda durumu iyidir. Kendi kararı ile gelmiş. Gün gelir onu görmek isterseniz gelip görebilirsiniz fakat şu anda ortam müsait olmadığı için göremezsiniz. O artık gelmiş yerine kendisinin kararıdır. Bizim için de mutluluk veriyor. Bizim sizden beklentimiz sizin de ona sahip çıkmanızdır” ifadelerini kullandı.

İHA

Son güncelleme: 13:06 04.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more