Sözcü Plus Giriş

Doktordan skandal paylaşım! Gizlice çektiği görüntüler internete sızdı…

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktorun muayene sırasında gizlice çektiği çok sayıda kadına ait görüntüler müstehcen içeriklerin de yer aldığı bir internet sitesinde paylaşıldı. Tesadüfen ortaya çıkan skandal sonrası doktor gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen doktor E.B.Ç.'nin savcılık sorgusu sürüyor. E.B.Ç.'nin ev, işyeri ve aracında yapılan aramalarda 2 telefon ve 3 hardiske incelenmek üzere el konulurken videosu yayınlanan kadının da ifadesi ortaya çıktı.

Güncellenme: 08:37, 10/01/2019
Doktordan skandal paylaşım! Gizlice çektiği görüntüler internete sızdı…

Rusların kurduğu ünlü arkadaşlık sitesinde dolaşanların dikkatini, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki bir muayene odasında gizlice çekilen çıplak kadın görüntüleri çekti.  Kendisine ulaşan ihbar sonrası araştırma yapan DHA muhabiri, sitede çok sayıda Türk kadının meme muayenesi olurken doktor tarafından çekilen görüntü ve fotoğraflarının yakın zamanda isimleriyle paylaşıldığını gördü.

 

GÖRÜNTÜLERE DOKTOR DA YANSIYOR

18 Aralık 2018’de paylaşılan görüntüde genç bir kadını muayene eden doktorun, “Hocama göstermek için bir fotoğraf almam gerekiyor” dediği duyuluyor. Görüntüleri paylaşan kişinin takip ettiği sayfalar arasında çok sayıda porno içerikli hesaplar da yer alıyor. Yabancı rumuz kullanan kişi tarafından yapılan paylaşımlarda görüntüleri çeken doktorun da karelere yansıması, görüntülerin üçüncü bir kişi tarafından ele geçirildiği ihtimalini de akıllara getiriyor.

Hastalarının muayene sırasında çekilmiş özel görüntülerini Rusya'daki bir paylaşım sitesinde yayınladığı iddia edilen doktor gözaltına alındı. Foto: DHA

Hastalarının muayene sırasında çekilmiş özel görüntülerini Rusya’daki bir paylaşım sitesinde yayınladığı iddia edilen doktor gözaltına alındı. Foto: DHA

KADINLARDAN BİRİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Gizli kamera görüntüleri paylaşılan kadınlardan birine ulaşan muhabirimiz, mağdurun olay hakkında bilgisinin olmadığını öğrendi. Geçtiğimiz cuma günü görüntüsü paylaşılan ve daha sonra silinen kadın durumu öğrenince Yeşilyurt’ta bulunan Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne giderek doktor E.B.Ç’den şikayetçi oldu. Emniyette yaklaşık iki saat ifade veren kadının şikayeti sonrası Narlıdere’de oturan evli doktor E.B.Ç gözaltına alındı.  E.B.Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alına doktor sağlık kontrolünden geçirildi. Foto: DHA

Gözaltına alına doktor sağlık kontrolünden geçirildi. Foto: DHA

Gözaltına alınarak adliyeye sevkedilen doktor E.B.Ç.’nin savcılık sorgusu sürüyor. E.B.Ç.’nin ev, işyeri ve aracında yapılan aramalarda 2 telefon ve 3 hardiske incelenmek üzere el konuldu.

GENÇ KADININ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Kendisine ait videonun internet sitesinde yayınlandığını duyması üzerine polise başvuran genç kadının, “Videoyu izlediğimde Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Genel Cerrahi Göğüs Guatr polikliniğinde 04 Ocak’ta muayene edildiğim sırada çekildiğini fark ettim. Muayene ederken kapıyı kilitlemişti. İçerde de başka biri bulunmuyordu. Bu nedenle başka birinin bu videoyu çekmesi imkansız. Muhtemelen yaka kamerası kullanmış. Kendisinden şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Bu arada konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, “Hastanemiz bünyesinde oluştuğunu  tespit ettiğimiz siber suçlar kapsamında kişisel verilerin saklanması ve paylaşılması konusunda suç işlediği şüphesi oluşan personelimiz açığa alınmış, hakkında idari ve yasal soruşturma başlatılmıştır” denildi.

İSTANBUL(DHA)

Yayınlanma Tarihi:13:58,