Sözcü Plus Giriş

Dolmuş kapısında tehlikeli yolculuk

İstanbul Başakşehir’e bağlı Şahintepe-Yenibosna seferini yapan bir dolmuşta, sabah mesai saatlerinde yolcu alacak yer kalmayınca, bir kişi kapıdan sarkarak seyahatine devam etmek zorunda kaldı. Can güvenliğinin hiçe sayıldığı o anlar, vatandaş kamerasına saniye saniye yansıdı.

Sibel GÜLERSÖYLER
Güncellenme: 10:02, 10/10/2019

İstanbul'daki dolmuşçu terörü görüntülerine bir yenisi daha eklendi. Şahintepe-Yenibosna seferini yapan bir dolmuş, ayakta yolcu alacak yer kalmayınca insan hayatını hiçe sayarak kapıda yolcu almaya başladı. O anlar, dolmuştaki bir yolcunun cep telefonuna saniye saniye yansıdı. Kapıda yolculuk etmek zorunda kalan vatandaşın, güvenilir bir şekilde indiği öğrenildi.

VATANDAŞLAR DA ŞİKAYETÇİ

Denetimsizlikten şikayetçi olduklarını belirten vatandaşlar, özellikle sabah ve akşam saatlerinde bu şekilde yolculuk etmek zorunda olduklarını söyledi. Denetimlerin sıklaştırılmasını isteyen vatandaşlar, “İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı” dedi.

DOLMUŞÇULAR: O ZAMAN BİNMEYİN

Mahalle sakini Duran Kıvanç, bu olayın her sabah tekrarlandığını belirterek, “Şoförlere tıka basa almayın dediğimizde bizi o zaman binmeyin diye tersliyorlar” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:00,