Sözcü Plus Giriş

Ekrem İmamoğlu: İmamlık soyumuzda var

Seçim turlarına devam eden CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy sokaklarında vatandaşlarla sohbet etti. 68 yaşındaki bir esnafın "İmamlık var mı ailenizde" sorusuna Ekrem İmamoğlu, "Soyumuzda var" diye yanıt verdi. İmamoğlu kamuoyunda "EYT'li" diye tabir edilen 'emeklilikte yaşa takılan' bir vatandaşın isyanına da "Yaş çıkmasın diye söylemedim ama ben de EYT'liyim" diye karşılık verdi.

16:45 -
Ekrem İmamoğlu: İmamlık soyumuzda var

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy turuna, eski Arnavutköy Belediye Başkanı merhum Özcan Taşkınbaş’ın mezarını ziyaret etti. Taşkınbaş’ın oğlu Oktay Taşkınbaş’a taziyelerini ileten İmamoğlu’nun Arnavutköy turuna, ilçe belediye başkan adayı İYİ Parti’li Muharrem Yaman da katıldı.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-2Hadımköy Mahallesi’ndeki pazar gezisinden önce esnafı dolaşan İmamoğlu, EYT’li bir vatandaşla karşılaştı.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-6İmamoğlu, vatandaşın, “EYT’liler için ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, Düşünmeyenlerden daha iyi şeyler düşünüyorum. Yaş çıkmasın diye söylemedim ama ben de EYT’liyim” yanıtını verdi.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-7İmamoğlu’nu Hadımköy sokaklarında gören Derya Şenol adlı bir kadın, “Vay be! ‘Hadımköy’e gelir mi’ demiştim  ama gelmiş işte” diyerek selfie yaptı.

Bir başka kadın vatandaş da “Artık genç bir başkan istiyoruz. Yüreğimiz seninle. TV’dekilerden daha yakışıklıymışsın” diyerek İmamoğlu’na iltifat etti.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-1068 yaşındaki Mustafa Özdemir adlı esnaf ise İmamoğlu’na, “İmamlık var mı ailenizde” diye sordu. İmamoğlu, Özdemir’i, “Soyumuzda var” şeklinde yanıtladı.

Özdemir’in, “Olduğunuzdan daha yakışıklı gördüm seni” sözleri gülüşmelere neden oldu.

‘Bir kadın vatandaş da İmamoğlu’na, “Hastane istiyoruz. Çatır çatır ölüyoruz” diyerek isyanını dile getirdi.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-8İmamoğlu, kestiği tavuk dönerden kendisine ikram eden ve pahalılıktan dert yanan dönerci ustasının “Karşıdaki pazardan alışveriş yapmak için Hazine Bakanlığında çalışıyor olmak lazım” sözlerine kahkaha atarak karşılık verdi.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-9Ekrem İmamoğlu’na, “Ekrem Abi, kurtar bizi bunlardan abi” diye seslenen bir genç, gülüşmelere neden oldu. Pazar turunda CHP adayı ile karşılaşan bir kadın, “Teksin, teksin, gel sana bir sarılayım” diyerek İmamoğlu ile anı fotoğrafı çektirdi.

imamoglu-imamlik-soyumuzda-var-3CHP’li İmamoğlu, “Fularınıza hayran oldum” diyen 17 yaşındaki Furkan İme’ye de boynundaki atkıyı hediye etti.

Ekrem İmamoğlu, pazar turu sonrasında gazetecilerin İstanbul’un ilçelerindeki aday belirleme süreci ile ilgili sorularını yanıtladı. İmamoğlu, “Her şeyden önemli olan İstanbul’u kazanmak” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more