Sözcü Plus Giriş

Ekrem İmamoğlu kimdir? CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kaç yaşında, nereli?

Beylikdüzü Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun hayatına dair detaylar merak ediliyor. Peki aslen Trabzonlu olan Ekrem İmamoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli?

08:16 -
Ekrem İmamoğlu kimdir? CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kaç yaşında, nereli?

Özgün projeleriyle tanınan CHP’li Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için yarışıyor. Ekrem İmamoğlu’nun, nereli olduğu ve hayat hikayesine dair detaylar haberimizde. İşte İmamoğlu’nun bilinmeyenleri…

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more