Sözcü Plus Giriş

Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu nereli?

Ekrem İmamoğlu 1970`te Trabzon'da doğdu. İptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçim sonuçları ardından tekrar başkan seçilmek için yarış veren Ekrem İmamoğlu kimdir, nereli merak ediliyor. İşte Ekrem İmamoğlu'nun hayatı...

17:50 -
Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu nereli?

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde CHP ile İYİ Parti’nin yaptığı ittifakla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmiş ve seçilmiş ancak seçimlerin iptali kararı nedeniyle de mazbatası elinden alınmıştı. Vatandaşlar Ekrem İmamoğlu’nun hayat hikayesini merak ediyor. Peki Ekram İmamoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli?

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon'da doğdu. Trabzon Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı.

 

2009'da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü'nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991'den bu yana Beylikdüzü'nde yaşıyor.

Son güncelleme: 20:21 16.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more