Sözcü Plus Giriş

Ekrem İmamoğlu’ndan Başakşehir’e gönderme!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Bayrampaşa'da sürdürdü. İmamoğlu burada Başakşehir'in belediye tarafından kurulmasına dikkat çekerek, "Bir spor kulübü kurup bu benim kulübüm demeyeceğim. Ben var olan spor kulüplerine hizmet edeceğim. Benim kulübüm İstanbul da var zaten. İstanbul da yüzlerce, binlerce amatör kulüp var zaten, hepsi benim kulübüm. İstanbul'un markaları var, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi…" ifadelerini kullandı.

21:42 -

CHP Bayrampaşa Belediyesi Başkan adayı Remzi Albayrak ile birlikte İsmetpaşa Mahallesi’ndeki esnaf ziyaretlerinde bulundu. İmamoğlu ziyaret ettiği esnafla sohbet edip onlarla fotoğraf çektirdi.

“DURUN KARDEŞİM BÖYLE OLMAZ”

Mahalledeki ziyaretleri sırasında açıklama yapan İmamoğlu, “Yaşamınızın en değerli unsuru olan meskeninize dönük kararları veren bir idare var. Diyor ki, ‘ben sizin bu alanınızı kapattım bir bina yaptım ister 60 metre, ister 80 metre hadi güle güle’. Bunu söylediler size. Bizde size şunu diyeceğiz, ‘durun kardeşim, böyle olmaz’. Biz sizinle oturup konuşacağız. Hiç sizinle konuşmadılar. Tapudaki ipoteklerden bile aylar sonra haberdar oldunuz. Süreç içerisinde vatandaş yok. Vatandaşı muhatap alan bir yönetim yok. Biz sizi yönetmeye gelmiyoruz, sizinle beraber karar almaya geliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERİmamoğlu'na halde davullu zurnalı karşılamaİmamoğlu'na halde davullu zurnalı karşılama

“BEN VAR OLAN SPOR KULÜPLERİNE HİZMET EDECEĞİM”

Tatlı satan dükkana giren Ekrem İmamoğlu burada dükkan sahibinin ikramı üzerine tulumba tatlısının tadına baktı. Ziyaretleri kapsamında girdiği Tuna Spor Lokali’nde de konuşan Ekrem İmamoğlu, “Bir spor kulübü kurup bu benim kulübüm demeyeceğim. Ben var olan spor kulüplerine hizmet edeceğim. Benim kulübüm İstanbul da var zaten. İstanbul da yüzlerce, binlerce amatör kulüp var zaten, hepsi benim kulübüm. İstanbul’un markaları var, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi… Bir sermayenin birilerine aktarıldığı sistemi asla onaylamıyorum. Benim için önemli olan Bayrampaşa’dan pırıl pırıl bir çocuğunun veya kızımızın futbolcu, voleybolcu ya da basketbolcu olmasıdır” diye konuştu.

İLGİLİ HABERİmamoğlu'ndan sosyal medyayı sallayan yanıtİmamoğlu'ndan sosyal medyayı sallayan yanıt

“İBB BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI SİZİN OLACAK”

Ekrem İmamoğlu daha sonra Bayrampaşa’da bulunan özel bir otelde Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi. İmamoğlu buradaki konuşmasında Saraçhanede bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasını kütüphaneye ve gençlik merkezine dönüştürüleceğini belirten İmamoğlu, “Hangi partinin ilçe belediye başkanı olursa olsun başımın üstünde yeri olacak. Yüzbinlerce oy alan ilçe başkanı, kendi partilerinden dahi olsa görüşmüyorlar. Saraçhane’deki binayı kütüphane yapacağız, gençlik merkezi. Bir kapıdan girip öteki kapıdan çıkacaksınız. O bina sizin olacak. O bina belediye başkanlık binası olmayacak. O nedir ya hapishane gibi. Dünyanın en güzel binası hapishane gibi. Bunları yıkacağız” ifadelerini kullandı. DHA

Son güncelleme: 22:22 05.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more