Sözcü Plus Giriş

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya’dan İstanbul Emniyeti’ne ziyaret

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, birim müdürlerinden brifing aldı. İstanbul Emniyeti’ne başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür eden Uzunkaya, deneme amaçlı '155 Polis İmdat Hattı'nı aradı. Celal Uzunkaya, telefonun 3 saniyede açılması üzerine, bunun rekor olduğunu belirtti. Uzunkaya seçim güvenliği için de talimat verdi.

Habip ATAM
15:31 -
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya’dan İstanbul Emniyeti’ne ziyaret

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine dün ziyarette bulunan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya Uzunkaya tören takımıyla karşılandı. Karşılama sırasında İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve yardımcıları hazır bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğünün başarılı çalışmalarından ötürü ziyaret gerçekleştirdiği belirtilen Uzunkaya, İl emniyet müdür yardımcıları ve bazı şube müdürlerinden brifing aldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün son zamanlarda gerçekleştirdiği başarılı terör ve narkotik operasyonları ile asayiş uygulamalarından dolayı İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı tebrik etti.

155'İ ARADI, 3 SANİYEDE ULAŞTI

Yaklaşık 5 saat emniyette kalan Celal Uzunkaya, 1900 noktada bulunan, gece de görüntü alabilen, yüksek çözünürlüklü 7 bin 600 kamerayla İstanbul'un 24 saat izlendiği Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) merkezini de inceledi. Uzunkaya günde 30 bin ihbarın yapıldığı “155 Polis İmdat Hattı” çalışmasıyla ilgili de bilgi aldı. Mustafa Çalışkan'ın daha önce telefon açma süresinin 5 saniyenin altına düşürdüklerini belirttiği 155'i arayan Uzunkaya, telefonun 3 saniyede açılması üzerine, bu sürenin rekor olduğunu belirterek teşekkür etti.

GECE KARTALLARI

Bekçilerin etkili ve verimli çalıştırılmasında da en başarılı ilin İstanbul olduğunu vurgulayan Uzunkaya, ‘Gece Kartalları' olarak adlandırılan bekçilerle ilgili de bilgi aldı. İstanbul'daki yaklaşık 4000 bekçinin, görevlendirilmesine ve performansının ölçümüne yönelik oluşturulan ‘Bekçi Takip Sistemini' başarılı bulan Uzunkaya'nın sistemin diğer illerde de uygulanması gerektiğini belirttiği öğrenildi.

ŞEHİTLER ALBÜMÜ HEDİYE EDİLDİ

Ziyarette il emniyet müdür yardımcılarına da hitap eden Uzunkaya, yaklaşan seçimlerde alınması gereken güvenlik tedbirleriyle ilgili talimatlar verdi. Uzunkaya'ya; İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından ‘İstanbul Emniyet Müdürlüğü Şehitleri' anısına bastırılan albüm hediye edildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more