En anlamlı ve en güzel Cuma mesajları: Cumanız mübarek olsun!

Bu hafta iki mübarek günü aynı anda idrak ediyoruz. Haftanın en kutsal günü olan Cuma günü ve Şaban ayının 14. gecesini 15. gününe bağlayan Berat Kandili aynı gün idrak ediliyor. Bugün bol bol namaz kılmak, dua etmek ve af dilemek gerekmektedir. Allah'ın rahmet ve mağfiretinin en çok olduğu bu özel günde siz de sevdiklerinize haberimizde yer alan en anlamlı Cuma mesajlarını gönderebilirsiniz.

En anlamlı ve en güzel Cuma mesajları: Cumanız mübarek olsun!

Cumanız ve Berat Kandiliniz mübarek olsun. İki mübarek gün aynı anda geldi çattı. Günümüzde teknoloji sayesinde sevdiklerimizi bu özel günlerde kolayca tebrik edebiliyoruz. Siz de haberimizde yer alan en anlamlı Cuma mesajlarını WhatsApp, Facebook, SMS, Instagram ve Twitter gibi mecralardan sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. İşte en güzel Cuma mesajları…

HAFTANIN EN ANLAMLI CUMA MESAJLARI

Küçük bir çocuk olsa, tövbe kapısından girmeye yaşım tutmasa daha… Hiç bulaşmamış olsam dünyanın kirine, pasına. Açsam kollarımı, koşsam Kabe'nde. Hayırlı cumalar dilerim.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar..

Hayırlı Cumalar. Allah'ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, Hayırlı Cumalar…

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar…

Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle…. Hayırlı Cumalar…

Allah'ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı Cumalar.

Rabbim! Şüphesiz ben senden hakkında bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım. Eğer beni bağışlamaz ve bana acımazsan, şüphesiz ziyanat uğrayanlardan olurum. (Hud Sûresi 88. Âyet) Hayırlı cumalar.

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.