Sözcü Plus Giriş

Enkazdan anne ve bebeğini mahalle berberi çıkardı

İstanbul Kartal’da çöken bina enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ederken, olayın yaşandığı ilk anda esnafın 6 kişiyi enkazdan çıkardığı ortaya çıktı. Yaşananları Sözcü’ye anlatan Berber Hüseyin Aydemir, “Ekipler gelmeden önce anne ve 7 aylık bebeğini kurtardık.” dedi. Salı günleri çöken binanın bulunduğu caddede semt pazarı bulunduğunu söyleyen Aydemir, "Olay Salı Günü olsaydı daha büyük facia olurdu” ifadelerini kullandı.

Tugay SADAY
16:05 -

Kartal’da bir anda yerle bir olan 8 katlı binada, enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışamaları devam ediyor. Enkaz altında yakınları olan gözü yaşlı ailelerin umutla bekleyişi sürerken, yaşanan faciaya dair yeni ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

“BİZİ KURTARIN DİYE SES DUYDUK”

Çöken binanın bulunduğu cadde üzerinde Berber dükkanı olan Hüseyin Aydemir, enkaza ilk koşan isimlerden. Aydemir, binanın çökme anında bir büyük bir gürültü oluştuğunu belirterek kurulan can pazarını şöyle anlattı “Ben dışarıya havlu asmaya çıkmıştım. O esnada büyük bir gürültü oldu. Her yer toz olmuştu. Toz biraz kalkınca biz hemen çöken binaya koştuk. Enkaz altından bir kadının ‘Bizi kurtarın’ dediğini duyduk. Hemen molozları temizlemeye başladık. Bir kadını ve 7 aylık bebeğini sağ salim çıkarttık. Daha polis ambulans gelmeden biz anne ve bebeğini babalarına teslim ettik. Daha sonra 4 kişiyi daha enkaz altından çıkarttık.”

“DAHA BÜYÜK BİR FACİA OLABİLİRDİ”

Salı günleri çöken binanın bulunduğu cadde de semt pazarı bulunduğunu söyleyen Aydemir, “Olay Salı Günü olsaydı daha büyük facia olurdu” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERÇöken bina devletle barışmış!Çöken bina devletle barışmış!
Son güncelleme: android-time 16:10 08.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more