Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler

Partisinin il başkanlarına hitap eden Erdoğan'ın hedefinde yine CHP lideri Kılıçdaroğlu vardı. Erdoğan "CHP Genel Başkanı Türkiye'nin tüm milli meselelerinde hasmane bir tutum takınmaktadır." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.
Erdoğan’ın hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

* Cumhur ittifakı içindeki MHP ve diğer kardeşlerimiz bize destek verdiler. CHP ve marjinal çevreler yalanda sınır tanımıyor.

*CHP Genel Başkanı, Türkiye’nin tüm milli meselelerinde hasmane bir tutum takınmaktadır.

*Kendi ülkesini küresel sermayeye kötüleyerek yatırım gelmesini engellemek ihanetin dik alasıdır.

*Terör örgütleri ülkemizi kuşatmak için saldırırken bu zat bizi eleştirecek malzeme çıkarma peşindeydi.

* (Kılıçdaroğlu) Bu zatın kendi geçmişinden, kendi köklerinden utanması bizi ilgilendirmez. Ama hiç kimsenin milletimizin tarihine, ecdadın aziz hatırasına haksızlık etmesine rıza gösteremeyiz.

* Başkanları şahsıma, bir diğeri yine bir konuşmasında şahsıma parlamentonun çatısı altında her türlü hakareti edepsizce yaptılar. Bunların edepsizlikleri karşısında artık susmak diye bir şey yok. Gereği neyse aynen bunlara cevabını vereceğiz.

*Grup Başkanvekilimiz Özlem Hanım’a ‘susturun bu kadını’ diyecek kadar ahlaksız, edepsizce davranan CHP yetkililerine prim verecek değiliz.

*Başkanları şahsıma, bir diğeri yine bir konuşmasında şahsıma Parlamentonun çatısı altında her türlü hakareti edepsizce yaptılar. Bunların edepsizlikleri karşısında artık susmak diye bir şey yok. Gereği neyse aynen bunlara cevabını vereceğiz.

*2020, inşallah faizlerin çok daha düştüğü bir yıl olacak.