Sözcü Plus Giriş

Erdoğan: Cindoruk bedelini ödeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında anketlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Anketler arasında büyük farkların olduğunu ifade eden Erdoğan, "Anket şirketlerinin bu defa çok farklı bir yanılgı içinde olduklarını, gerçek anketin yapılacağı pazar günü akşamı göreceğiz" dedi. TBMM eski başkanı Hüsamettin Cindoruk'a da eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Ortaklaşa bir tehdit dili. Bunun bedelini ödeyecek. Öyle intikam dendiği anda, her ne kadar kendisi hukukçu olduğunu söylüyorsa bunun bedelini ödeyecek. Ben bunları karşılıksız bırakamam" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 00:28, 28/03/2019
Erdoğan: Cindoruk bedelini ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Anket şirketlerinin büyük bir yanılgı içerisinde olduğunu ileri süren Erdoğan, “Meydanların diline baktığımızda bu seçimde çok ciddi bir yanılmayı anket şirketleri yaşayacak. Anketlerden gelen bilgilere baktığımızda aralarında korkunç farklılıklar var. Meydanlar yalan söylemez. Gerçek anketin yapılacağı pazar günü akşamı göreceğiz. Asıl anket pazar günü. Bir de meydanlardaki anketler var. Bunlara baktığımızda gerçekten iyi gittiğimize inanıyorum” dedi.

İlginizi ÇekebilirErdoğan'ın Ayasofya yorumuna UNESCO'dan yanıt geldiErdoğan'ın Ayasofya yorumuna UNESCO'dan yanıt geldi

OPERASYON AÇIKLAMASI

Terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlara değinen Erdoğan, “Şu anda askerimiz Gabar, Cudi, Tendürek’te çok ciddi hesaplar sordu ve lider kadrodan çok ciddi ölümler oldu. Kandil bölge sorumlusu, çok önemli. Bunun yanında dış ilişkiler sorumlusu ve örgüt sözcüsü. İsmen söylemeyeceğim. Bu isim çünkü aslında biliniyor ama şu anda komada olduğunu arkadaşlar söylüyorlar ve lider kadrosunda bu. En üstteki o baronların arasında olanlardan ağır yaralandı. Daha önce de bunların Sincar sorumlusu öldürülmüştü. Şu anda bu şekilde orada devam eden bir süreç var. Polisimiz, askerimiz, jandarmamız yılmadan, usanmadan bunları bitirmenin kararlılığı içerisinde” dedi.

İlginizi ÇekebilirErdoğan CHP'li seçmene seslendiErdoğan CHP'li seçmene seslendi

“BİR BEDELİ OLACAKTIR”

Muhalefetin adaylarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, “Milletiyle omuz omuza olması gereken belediye başkanları terör örgütleriyle omuz omuza oluyorsa bunun elbet bir karşılığı vardır, bir bedeli olacaktır. Millet kendisine hizmet eden belediyecilik istiyor. Gerçekçi olalım. Eğer burada, zaten birçoğunun künyesinde, GBT’sinde neler var neler yok bunları söyledim. YSK bu GBT olaylarını tam manasıyla çıkartmıyor. Bunların aday olamaması lazım. Herhalde sayı çok fazla olduğu için bunlarla baş edemiyor. Bunların içinde terörle iltisaklı, ilgili olanlar varsa biz artık öyle 6-7 sene bekleyemeyiz. Anında gereğini yasal olarak, savcılıklar inanıyorum ki yapacaktır. Bu işi vakit kaybetmeden götürmemiz lazım ki, yerelde de bu millet hak ettiği hizmeti alabilsin” ifadelerini kullandı.

“CİNDORUK BEDELİNİ ÖDEYECEK”

TBMM eski başkanı Hüsamettin Cindoruk’a da eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Ortaklaşa bir tehdit dili. Bunun bedelini ödeyecek. Öyle intikam dendiği anda, her ne kadar kendisi hukukçu olduğunu söylüyorsa bunun bedelini ödeyecek. Ben bunları karşılıksız bırakamam. Yasalar içinde neyse karşılığı bunun bedelini ödemesi lazım. Bunun üzerine gideceğim. Eğer biz yargıyı iyi çalıştırmazsak bunlar meydanı nerede boş bulurlarsa bunu sürdürecekler. Bunların bir kısmını seçimden sonrasına bırakıyorum. Sonra mağduriyeti oynamaya kalkacaklar” dedi. AA

Yayınlanma Tarihi:22:27,