Sözcü Plus Giriş

Erdoğan, Hafıza 15 Temmuz’u açtı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan "Hafıza 15 Temmuz" ilk kez görüntülendi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde açılan Hafıza 15 Temmuz'da şehit Ömer Halisdemir’in özel harekat beresi ve kaması ile şehitlere ait çok sayıda eşya sergileniyor.

23:38 -

Yapımına yaklaşık 1,5 yıl önce başlanan “Hafıza 15 Temmuz”un yapımı tamamlandı, açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Mekanın alanının bin 500 metrekare olduğu belirtilirken, yaklaşık 200 metrekarelik de bir mescit bulunuyor. Hafıza 15 Temmuz’un çevresinde ise 11 bin metrekarelik yeşil alan oluşturuldu.

İLGİLİ HABERVatandaşlar Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz anma törenine akın etti!Vatandaşlar Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz anma törenine akın etti!

Hafıza 15 Temmuz’da dev ekranda 15 Temmuz gecesini anlatan belgeselin yanı sıra tankın üzerinden geçtiği otomobil, şehitlerin kişisel eşyaları, Ömer Halisdemir'e ait Özel Harekat beresi ve kaması ile 15 Temmuz gecesi çekilmiş görüntüler yer alıyor. Mekanda ayrıca dünya darbeler tarihi, sömürgecilik tarihi ile ilgili bilgi verilecek bölümler de bulunuyor. İHA

Son güncelleme: 23:49 15.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more