Sözcü Plus Giriş

Erdoğan: Pakistan Yüksek Mahkemesi’nin FETÖ kararı memnuniyet verici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Khan ile yaptığı ortak basın toplantısında, "Pakistan Yüksek Mahkemesi'nin aldığı karara karşı memnuniyetimizi kendilerine ifade ettik. FETÖ'nün terör örgütü olduğunu yüksek mahkemenin ilan etmesi, bir yandan da okulların Maarif Vakfımıza teslimi bunlar memnuniyet verici adımlardı. Bundan sonraki süreçte de dayanışmanın devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Güncellenme: 20:53, 04/01/2019
Erdoğan: Pakistan Yüksek Mahkemesi’nin FETÖ kararı memnuniyet verici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Khan ile ortak basın toplantısında konuştu. Türkiye -Pakistan ilişkilerine değinen Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Khan ile heyetlerarası görüşmelerde ele alınan konulara ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Aramızdaki siyasi askeri, ticari, ekonomik özellikle de FETÖ denilen terör örgütüne yönelik Pakistan Yüksek Mahkemesi’nin aldığı karara karşı memnuniyetimizi kendilerine ifade ettik. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu yüksek mahkemenin ilan etmesi, bir yandan da okulların Maarif Vakfımıza teslimi bunlar memnuniyet verici adımlardı. Bundan sonraki süreçte de dayanışmanın devam edeceğine inanıyorum. Bugün sayın Başbakan ile yaptığımız görüşmelerde ilişkilerimizin tüm boyutunu gözden geçirdik. Afganistan-Pakistan-Türkiye arasındaki bu zirveleri kaldığı yerden devam ettirmek istiyoruz. Üçlü İstanbul Zirvesi’ni inşallah en yakın zamanda 31 Mart seçimlerinin ardından İstanbul’da gerçekleştireceğiz.”

imran-han-aa1_7084139

PAKİSTAN BAŞBAKANI: “SİZDEN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR”

Pakistan Başbakanı İmran Khan, “İnşallah eğitim sistemimizi reformdan geçirirken sizden öğreneceğimiz çok şey var. Bunların hepsinin ötesinde Türkiye ile ilişkilerimizi çok daha iyi hale getirmek istiyoruz. Özellikle Afganistan konusunu konuştuk. Neredeyse 30 yıldır Afganistan ızdırap çekiyor. Barış için diğer tüm komşuların da katkısının olması gerekiyor. İstanbul’daki zirvemizin barışa katkısı olacağını düşünüyorum. Pakistan’ın tek istediği istikrar. DEAŞ’a karşı mücadelede Pakistan her zaman Türkiye’nin yanındadır” ifadelerini kullandı. DHA