Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan flaş ‘terörist’ açıklaması! ‘İspat ederlerse gereğini yaparım’

Son dakika... Katıldığı canlı yayında flaş açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben, HDP'ye oy verenlere kalkıp da terörist nerede demişim bunu ispat etsinler. İspat ettikleri anda ben ne gerekiyorsa onu yaparım" dedi.

Güncellenme: 13:02, 13/03/2019
Erdoğan’dan flaş ‘terörist’ açıklaması! ‘İspat ederlerse gereğini yaparım’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlere değinen Erdoğan, HDP’yi eleştirerek, “Geçmişte yaşananlar çok önemli bir ders. 31 Mart’tan sonra benzer şeyler yaşanırsa işi anında yargıya götürür, kayyumlar için yolu açarız. Kayyumların başarısını görmemek bakar kör olmaktır. Bunun en güzel örneği, Diyarbakır’dır” dedi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Kılıçdaroğlu ve Akşener ilk kez ortak miting yaptıSon dakika... Kılıçdaroğlu ve Akşener ilk kez ortak miting yaptı

“YPG DEMEK, PKK DEMEKTİR”

Irak’tan bu bölgeye, YPG/PYD’ye 23 bin TIR kamyon silah, mühimmat, araç gereç geldiğine işaret eden Erdoğan, bu terör örgütlerinin PKK’nın yan kolları olduğunu, bu silah, mühimmat ve araç gerecin Türkiye’ye karşı kullanıldığını kaydetti. Erdoğan, “Bizim eğer bir Cerablus, bir Afrin operasyonumuz olduysa bunun sebebi o açılan terör koridorunu yani beka sorununu ortadan kaldırmak için biz ne yaptık, yarma harekatı yapıp Zeytin Dalı operasyonuyla bir defa o işi yok etme yoluna gittik. Kobani olayı bunun bir tanesidir. Biz Kobani’de bile oradaki Kürt kardeşlerimizi Türkiye’de kabullendik ve Türkiye’de onlara hala ev sahipliği yapıyoruz. YPG demek, PKK demektir. Halkımız bunu artık biliyor. Amerikalı senatörlere bile anlattık, anlattık sonunda anladılar. Nitekim ziyaretime gelen yine ABD’li önemli bir senatör, kendisine ekranda bunları anlattım, videodan anlattım, gösterdim ve görünce dedi ki ‘haklısınız, bunlar terör örgütü’ dedi. Bütün bu gerçekler ortadayken hala Kandil’den şu andaki ittifaka her türlü destek verilirken sen kalkıp da bunu anlamıyorsan biz sana ne diyelim” dedi.

İlginizi ÇekebilirMuharrem İnce'den Erdoğan, Yıldırım ve Gül'e FETÖ göndermesi | Son dakika haberiMuharrem İnce'den Erdoğan, Yıldırım ve Gül'e FETÖ göndermesi | Son dakika haberi

“İSPAT ETTİKLERİ ANDA NE GEREKİYORSA ONU YAPARIM”

‘Terör’ tartışmalarına da değinen Erdoğan, “Ben, HDP’ye oy verenlere kalkıp da terörist nerede demişim. Bunu ispat etsinler. İspat ettikleri anda ben ne gerekiyorsa onu yaparım” dedi.

ANKET AÇIKLAMASI

Bundan 5-6 seçim öncesi anket ciddiyetinin kalmadığını belirten Erdoğan, “Ciddiyetsizlik şu, manipülasyon çok ileri bakıyorsunuz sipariş üzere anketler yapılıyor. Anket şirketlerinin kullandıkları anketörler vesaire icabında aynı kişiler oluyor, aynı kişilerle yapıyorlar ve buradan belli sipariş üzere aldıkları o havuzdan çıkan bilgilerle kalkıp ‘şu anketi yaptım’ diyor. Burada belli satışlar var, dolayısıyla bu güven vermiyor” dedi. Anketlerini partilerinin çatısı altında yaptırdıklarını ve daha sağlıklı olduğuna inandığını belirten Erdoğan, bu anketleri paylaşmadıklarını, çalışmalarını yönlendirme amacıyla kullandıklarını ifade etti.

DERİN AMERİKA İDDİASI

Erdoğan, Trump’ın Türkiye ve bölge politikası hakkında, “Trump aslında süreçte kararlı bir duruş sergilemedi dersem yanlış olur, sergiledi. Fakat her liderin etrafında da birileri var. Sürekli birşeyler söylüyorlar. Bu noktada Amerikan bir müesses nizamı var. Bir derin devlet de diyebiliriz. Bunların engellemeleri söz konusu. Bu özellikle bizim için de en temel sıkıntılardan bir tanesi. Nitekim ABD’nin PYD ile YPG terör örgütüyle ilişkisine son vermesi şart. Eğer ilişkisine son vermezse sıkıntımız devam eder. Trump etrafındakilerin bazılarını görevden aldı ama kayıplar malum bu duruma geldi” denildi.

“TÜRKİYE’NİN KONTROLÜNDEKİ YERLERDE BARIŞ VAR”

Erdoğan, İdlib ve Afrin’de Rusya ile olan dayanışma neticesinde terörle mücadelenin başarılı şekilde sürdürüldüğüne işaret ederek, “Zaman zaman bazı ihtilaflar olsa da görüşmelerin neticesinde bir yere varıyoruz. Güney sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna büyük bir darbe indirdik. Bundan sonra da durum aynıdır. Cerabulus’tan Azez’e, Afrin’den Elbab’a kadar Türkiye’nin kontrolündeki yerlerde barış var, özgürlük var, demokrasi var ve 311 bin insan oralara geri döndü” şeklinde konuştu.

ABD’NİN PKK’YA VERDİĞİ SİLAHLAR

Terör örgütü PKK’ya ABD’nin verdiği silahlarla ilgili masaya oturulabileceğini söyleyen Erdoğan, “Amerika, silahları alıp gidecekse malıdır götürsün. Götürmeyecekse bize versin, gerekirse pazarlığımızı yaparız, kalkıp teröristlere vermesin” ifadelerini kullandı.

“S-400’DEN SONRA S-500’E GİRECEĞİZ”

S-400 konusunda da Erdoğan, “İşi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz. Ruslarla anlaştık, ortak üretime gireceğiz, belki S-400’den sonra S-500’e gireceğiz” dedi. AA

Yayınlanma Tarihi:21:48,