Sözcü Plus Giriş

Erik çekirdeği davasında karar çıktı

İstanbul Tuzla’da, 11 yaşındaki M.Y.K.’nın attığı erik çekirdeğin aracına isabet etmesi sonucu, küçük çocuğu döven Ufuk Özüdoğru 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanığın eylemini haksız tahrik altında gerçekleştirdiğini belirterek, haksız tahrik ve takdir indirimi de uyguladı. Mahkeme, ‘kasten yaralama’ suçundan ise sanığa ceza vermedi.

Sevgim Begüm YAVUZ
15:52 -

İstanbul Tuzla'da, 28 Nisan 2019 günü, erik yiyen 11 yaşındaki M.Y.K.'nın attığı çekirdeğin aracına isabet etmesi sonucu, aracın sahibi Ufuk Özüdoğru küçük çocuğu ormanlık alanda dövmüştü. Olayı evinin camından gören bir kadının müdahale ettiği Ufuk Özüdoğru hakkında “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “basit yaralama” suçlarından 4 yıl 6 aydan 15 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle dava açılmıştı.

“SABIKALI GEÇMİŞİ VARDIR”

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık Ufuk Özüdoğru ile taraf avukatları katıldı.
Sanığın geçmişinin sabıkalı olduğunu vurgulayan mağdur çocuğun avukatı Selcen Tatlısuluoğlu, “Pişmanlık mevzubahis değildir. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz. Sabıkalı geçmişi vardır. Tutuklanmasını talep ediyoruz” dedi.

‘ERİK DEĞİL TAŞ ATMIŞLAR'

Sanık Ufuk Özüdoğru'nun avukatı ise, ısrarla belirtmek istediğimiz diğer husus atılan parçaların erik çekirdeği değil taş olması. Çocuklar ağza alınmayacak küfürler etmişlerdir. Tutuksuz yargılanmasını talep ediyoruz. Sabit ikametgahı vardır, sigortalıdır ve iş yeri açmıştır” ifadelerini kullandı.

3 YIL 9 AY HAPSE ÇARPTIRILDI

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Ufuk Özüdoğru'yu “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan önce 3 yıl hapis cezasına çarptırdı. Suçun çocuğa karşı işlediğini belirterek, cezayı 6 yıla çıkaran mahkeme, sanık hakkında haksız tahrik ve takdiri indirim hükümlerini de uygulayarak sanığı 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.dırılması istemiyle dava açılsa da atılı suçun hürriyeti tahdit suçu içinde kaldığı gerekçesiyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

İLGİLİ HABERErik çekirdeği için çocuğu döven adamın tutuklamasına redErik çekirdeği için çocuğu döven adamın tutuklamasına red
Son güncelleme: 16:08 05.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more