Gölge Adam Ertuğrul Akbay’ın hayatı… Ertuğrul Akbay kimdir?

Başarılarla dolu hayatıyla dikkat çeken Ertuğrul Akbay gazetecilik dünyasında Gölge Adam olarak tanınıyordu. İşte Ertuğrul Akbay'ın hayat hikayesi...

Gölge Adam Ertuğrul Akbay’ın hayatı… Ertuğrul Akbay kimdir?

Ertuğrul Akbay basın dünyasının unutulmaz isimleri arasında yer alıyor. Hayatı başarılarla dolu olan Ertuğrul Akbay, Gazetecilik dünyasında “Gölge Adam” olarak tanındı ve çok konuşulan röportajlara imza attı. İşte Ertuğrul Akbay’ın hayat hikayesi, Ertuğrul Akbay kimdir?

ERTUĞRUL AKBAY KİMDİR? ERTUĞRUL AKBAY’IN HAYATI…

Halit Ertuğrul Akbay, 1939 yılında doğmuştur. Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimini de tamamladıktan sonra gazeteciliğe 1965 yılında Hürriyet spor servisinde başladı. Daha sonra Günaydın'da yurt dışı muhabiri olarak çalıştı.

Gölge Adam olarak da iş dünyasındaki yolsuzlukları ortaya çıkartması mesleğindeki ününe ün kattı.

TÜRK basınında “röportaj” deyince akla ilk gelen isimlerden biridir Ertuğrul Akbay. Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme'lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlarda hep onun imzası vardır. Celal Bayar‘dan Süleyman Demirel‘e, Bülent Ecevit‘e, Necmettin Erbakan‘a ve Turgut Özal‘a kadar ‘çok özel' röportajlar yaptı.

1985 yılında “Gölge Adam” adında gazete çıkarmaya başladı.

8 Kasım 1989 tarihinde Gırgır ve Fırt dergilerini satın aldı.

Ertuğrul Akbay'ın Sözcü Gazetesinin sahibi olan Burak Akbay (d.1971) adında bir oğlu vardır.

Kitabı :
2013 – Yaş 75 Yolun Yarısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...