Sözcü Plus Giriş

Eşini kaybetti, evi yandı, yarı felçli sokakta kaldı

Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Saruhanlar köyünde meydana gelen yangında, evini kaybeden yarı felçli 78 yaşındaki Emine Özer'in 6 gün önce de eşini kaybettiği ortaya çıktı.

09:13 -

Kütahya’nın Gediz ilçesin bağlı olan Saruhanlar köyünde Emine Özer’e (78) ait bir evde elektrik kontağından yangın çıktı. Yangında 2 katlı ahşap ev tamamen kül oldu. Yangın esnasında şans eseri komşusunda bulunan felçli Emine Özer, ölümden dündü.

Yangına çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti ancak köyün ilçe merkezine uzak olması ve köydeki su tankerinin yetersiz kalması nedeniyle köylülerin kovalarla su taşıyıp diğer evlerin çatılarından yangını söndürmeye çalışması da evin tamamen yanmasını önleyemedi.

Emine Özer’in komşuları kovalarla su taşıyarak evlerin çatılarından yangını söndürmeye çalışı.

‘6 GÜN ÖNCE EŞİNİ TOPRAĞA VERMİŞTİK’

Gediz Saruhanlar Köyü Muhtarı Özay Yağız yaptığı açıklamada, “Yangın esnasında yarı felç olan Emine Özer’in evde olmaması büyük bir şans. Evde olsaydı yardım olmadan yürüyemediği için kurtulması zor olurdu. Emine Özer’in, daha 6 gün önce eşi Mehmet Özer’i kanser hastalığından dolayı toprağa vermiştik. Onun acısı bitmeden, böyle bir acıyı yaşayıp evi ve tüm eşyalarını kaybetmesi onun için yıkım oldu. Psikolojik olarak rahatsızlandı ve Gediz Devlet Hastanesi’nde tedaviye aldırdık. Yetkililerden kış şartları ağırlaşmadan gereken yardımı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gediz Devlet Hastanesi bahçesinden gözü yaşlı bir şekilde yetkililere seslenen 78 yaşında ve felç olduğu için sürünerek yürüyebilen Emine Özer, “Geçen hafta eşimi kaybettim bu hafta evim yandı. Devlet büyüklerinden yardım bekliyorum” dedi. (DHA)

Son güncelleme: 09:28 19.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more