Eski AKP İstanbul İl Başkanı’ndan İstanbul itirafı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından Eski AKP İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci'den itiraf gibi bir açıklama geldi. Temurci, "Toplum nezdinde ahlaken, vicdanen seçimi kaybetmiş olmak bizleri kahrediyor" dedi.

Eski AKP İstanbul İl Başkanı’ndan İstanbul itirafı!

Eski AKP İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul’daki seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Temurci, “Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor. Daha da önemlisi; İstanbul'da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir” dedi.

Son dakika... Binali Yıldırım'dan ilk açıklama! İlginizi Çekebilir Son dakika... Binali Yıldırım'dan ilk açıklama!

ÖZ ELEŞTİRİDE BULUNDU

Partisine yönelik öz eleştirilerde de bulunan Temurci, “Yiğit, düştüğü yerden kalkmasını bilendir. Partimizin kurucu ilkelerine sarılıp, kardeşçe kucaklaşmayı becerebilirsek yeni bir dönemi hep birlikte başlatabiliriz. Şimdi Milletin Partisi Ak Partimize ve bizlere yakışan; mazbatayı alanı şimdilik kutlamak, hukuk devleti prensipleri çerçevesinde YSK'ya yapılan itirazlarımızın neticesini beklemektir. Unutmayalım; demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.