Sözcü Plus Giriş

Ev sahibi olmak isterken dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlardan pankartlı eylem!

Kahramanmaraş’ta bir inşaat firması tarafından dolandırıldıklarını ve dairelerini alamadıklarını iddia eden bir grup, yaptıkları basın açıklaması ile mağduriyetlerinin giderilmesi istedi.

18:16 -
Ev sahibi olmak isterken dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlardan pankartlı eylem!

Atatürk Meydanı'nda toplanan bir grup vatandaş, bir inşaat firması tarafından dolandırıldıklarını belirterek, ellerindeki pankartlarla tepki gösterdi. Grup adına konuşan Yusuf Aksoy, dolandırıldıkları inşaat firmasının 2018 yılında yaptığı basın açıklamasında vatandaşların haklarının verileceğini hatırlattı.

İLGİLİ HABERSuç ortağını dolandırmak isteyen şüphelinin ‘Polis' oyunu karakolda bittiSuç ortağını dolandırmak isteyen şüphelinin ‘Polis' oyunu karakolda bitti

“NE PROJE BİTTİ NE DE HAKLARIMIZI VERDİLER”

Aradan geçen zamana karşı haklarını geri alamadıklarını söyleyen Aksoy, “Yıllardır biriktirdiğimiz emeklerimiz ve hayallerimizi elimizden alan inşaat sahipleri A.K ve M.D. hesap vermeli. 2018 yılında yaptıkları açıklamada şirketin tüm projelerini bitireceklerini ve mağdur olanların da haklarının verileceğini söylemişlerdi. Ancak kimsenin mağduriyetini gidermemiş, ne projeleri bitirmiş ne de hak sahiplerine haklarını geri verdi” dedi.

“30 DAİREYİ 63 KİŞİYE SATMIŞTIR”

Şirketin yetkililerinin üyelerden 44 milyon lira para topladığını ancak 8 milyon lira mal varlığı açıkladığını belirten Aksoy, “Aradaki 36 milyon lira nerede? Ayrıca inşaat firması hayali proje yaparak 30 daireyi 63 kişiye satmıştır. Bizim isteğimiz ilgililerin adalet karşısına çıkarılıp, en ağır cezayı almalarıdır” ifadelerini kullandı. İHA

Son güncelleme: 18:24 15.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more