Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanlığı’ndan Erdoğan’ın ‘teröriste ödül’ sözlerine açıklama

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü konuşmasında kullandığı "Türkiye’den teröriste ödül vermişlerdir" ifadelerinin herhangi bir şekilde Orhan Pamuk'a yönelik olmadığı belirtildi.

18:15 -
Cumhurbaşkanlığı’ndan Erdoğan’ın ‘teröriste ödül’ sözlerine açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nobel ödülleri ile ilgili kafaları karıştıran “Türkiye'den teröriste ödül vermişlerdir” ifadeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Altun, Erdoğan’ın ifadelerinin herhangi bir şekilde Orhan Pamuk’a yönelik olmadığını belirtti.

İLGİLİ HABERErdoğan'ın 'Nobel' açıklaması kafaları karıştırdı: Kim terörist?Erdoğan'ın 'Nobel' açıklaması kafaları karıştırdı: Kim terörist?

Twitter hesabından açıklamalar yapan Altun, şunları ifade etti:

* Sayın Cumhurbaşkanımızın bugünkü konuşmasında yer alan “Türkiye'den teröriste ödül vermişlerdir” şeklindeki ifadeleri herhangi bir şekilde sayın Orhan Pamuk'a yönelik değildir.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nobel tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nobel tepkisi

* Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye düşmanı ideolojik yaklaşımları ve terör faaliyetleri bilindiği halde Nobel'e aday gösterilen ya da farklı uluslararası örgütlerce ödüllendirilen isimleri kastetmiştir.

* Cumhurbaşkanımız burada esasen Avrupalı kurum ve kuruluşların ideolojik yaklaşımlara dayanan ödül sistemlerini eleştirmiş, ırkçılığı ve terörizmi ödüllendiren iki yüzlülüğe vurgu yapmıştır.

İLGİLİ HABERHırvatistan da Nobel Ödül Töreni'ne katılmayacak!Hırvatistan da Nobel Ödül Töreni'ne katılmayacak!

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Nobel’i “Kendisini tüketmiş, ideolojik bir kurum” olarak tanımlayan Erdoğan “Mesela Türkiye’den kalkmışlardır teröriste ödül vermişlerdir. Niye mantık budur… Anlayış budur…” demişti.

İLGİLİ HABERSon dakika... Türkiye'den Nobel'e protesto!Son dakika... Türkiye'den Nobel'e protesto!
Son güncelleme: 00:30 11.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more