Fatih Portakal’dan Ali İhsan Yavuz’a jet yanıt

Fox Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal'ın kendisi hakkında bir video paylaştığını ifade eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'a Portakal'dan jet yanıt geldi. Portakal "Asıl şimdi siz pot kırdınız Ali İhsan Yavuz bey. Ekibiniz daha dikkatli olabilirdi. Ben böyle video paylaşmadım ve paylaşmam. Canlı yayın yaptığım için bilirim. Dil sürçmesi olarak düşünmüştüm. Yazık! Bir de bana #fetö hiç yapışmaz bilesiniz, aklınızda bulunsun." dedi

Fatih Portakal’dan Ali İhsan Yavuz’a jet yanıt

Olağanüstü itirazla İstanbul seçimlerinin yenilenmesini talep eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz koyla ilgili düzenledi. Yavuz, toplantıda Fox Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal’ın kendisiyle ilgili bir video paylaştığını ifade ederek “Fatih Portakal bir video paylaşmış ‘pot üstüne pot kırmaya devam yani' demiş. Fatih Portakal birinin oyununa gelmiş diye düşünüyorum. Çok açık bütün kameralar orada ben açıklamada bulunuyorum sonra aşağıya iniyorum, inince basın mensupları bana bir şeyler soruyor bir kısmı farklı yerde, o nedenle arkadaşlar özür dilerim sadece rakamı açıklayacaktım dedim. Sanki biz bir takım kurguların içindeymişiz gibi aktarmanın anlamı ne? Bunu medyanın karşısında olduğu için söyledim.” dedi

FATİH PORTAKAL’DAN JET YANIT!

Gazeteci Fatih Portakal, Ali İhsan Yavuz’un sözlerine jet hızla yanıt verdi. Portakal, sosyal medya adresinden paylaştığı mesajda; “Asıl şimdi siz pot kırdınız Ali İhsan Yavuz bey. Ekibiniz daha dikkatli olabilirdi. Ben böyle video paylaşmadım ve paylaşmam. Canlı yayın yaptığım için bilirim. Dil sürçmesi olarak düşünmüştüm. Yazık! Bir de bana #fetö hiç yapışmaz bilesiniz, aklınızda bulunsun.” ifadelerine yer verdi.

“ÖZÜR BEKLİYORUM”

Bu paylaşımın ardından Ali İhsan Yavuz’dan özür beklediğini ifade eden Portakal iki mesaj daha yayınladı. Portakal mesajlarından şu ifadelere yer verdi:

“Bir de #AliİhsanYavuz bey özür beklemiyorum sizden, canlı veya sonrasında düzeltmeniz yeterli. Ve ekibinizden bu yanlış bilgilendirmenin nedenini özellikle öğreniniz. Çünkü. Kameraların önünde siz varsınız. Kasıtlı olabilir mi acaba? Düşününüz lütfen.

Bakin hala iftira atıyorsunuz #AliİhsanYavuz bey. İnsanları yanlış bilgilendirip doğruyu söylemiyorsunuz: benim böyle bir paylaşımım yok. Ama… Bu kez özür bekliyorum lütfen”

O VİDEODA NE VARDI?

Ali İhsan Yavuz’un yeniden gündeme getirdiği ve sosyal medyada sıkça paylaşılan videoda Yavuz, basın mensuplarının devam eden geçersiz oy sayımlarına yönelik bir sorusuna “YSK’nın verilerine göre fark 19 bine düşmüş görünüyor. Ama daha bizim elimizde düzeltilecek hazırlık yaptıklarımız…” sözleriyle cevap vermişti. Hatasını anlayan Yavuz, özür dileyerek, “Sadece sayıyı verdim çıktım oldu mu?” ifadelerini kullanarak uzaklaşmıştı.