Sözcü Plus Giriş

Fatih’teki Çinli kadın vahşetinde yeni gelişme

İstanbul Fatih'te Çin'li iki kadının yaşadığı evde 43 yaşındaki Chen Haiyun'un boğazını keserek öldüren saldırgan ardından da evi ateşe vererek kaçmıştı. Polis, olayla ilgili dikkat çeken bir ayrıntıya ulaştı ve bir kişiyi gözaltına aldı. Öldürülen Çinli Chen Haiyun’un ev arkadaşı Lan Lan isimli kadının ise cinayetten 4 saat sonra Çin’e gittiği belirlendi.

Tugay SADAY
13:04 -
Fatih’teki Çinli kadın vahşetinde yeni gelişme

Fatih'e bağlı Seyit Ömer Mahallesi'nde 8 Temmuz'da bir evde çıkan yangında itfaiye ekipleri bir kadın cesediyle karşılaş yapılan incelemede ölen kişinin Çin uyruklu Chen Haiyun olduğu ve boğazı kesilerek öldürüldüğünü tespit edildi.

PUBG ŞAPKALI ŞÜPHELİ MERCEK ALTINDA

Cinayetle ilgili soruşturma başlatan polis, çevredeki güvenlik kameralarını inceleme altına aldı ve yangından bir süre önce eve giren bir PUBG şapkalı şüphelinin evden çıktıktan sonra yangın çıktığı belirlendi. Şüphelinin bindiği aracın plakasını sorgulayan polis, Bülent P. ismine ulaştı. Yapılan incelemede olay günü otomobili Bülent P.'nin kardeşi Mert P.’nin kullandığının belirlenmesi üzerine Mert P., Cerrahpaşa Caddesi, Kasapbaşı Sokak'taki evde gözaltına alındı.

KANLI EŞYALAR ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelinin saklandığı adreste yapılan aramalarda kanlı eşyalar ile öldürülen Çinli kadına ait olduğu öne sürülen bir kolye ele geçirildi. Şüphelinin olay günü giydiği PUBG şapkası ve diğer eşyalara da el konularak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İLGİLİ HABERFatih'te Çinli kadının boğazını kesip evini ateşe verdilerFatih'te Çinli kadının boğazını kesip evini ateşe verdiler

KOLYEYİ BANA HEDİYE ETTİ

Emniyette yapılan sorgulamalarda, Mert P., “Ben cinayet işlemedim. Chen Haiyun’la 200 lira para karşılığında birlikte olmak için anlaştık. Evine gittiğimde yalnızca 100 liram vardı. O da kabul etmeyince evden çıktım” dedi. Çantasından çıkan Chen Haiyun’un kolyesinin onun arkadaşı olan diğer Çinli kadın tarafından kendisine hediye edildiğini iddia etti.
Mert P. emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemece tutuklandı.

Öldürülen Chen Haiyun'un ev arkadaşı Lan Lan cinayetten 4 saat sonra Çin'e gittiği belirlendi.

EV ARKADAŞI ÇİN'E GİTMİŞ

Polis ekipleri öte yandan Chen Haiyun’la birlikte aynı evde kalan ve cinayetten 4 saat sonra uçakla Çin’e gittiği tespit edilen ev arkadaşı Lan Lan isimli kadını mercek altına aldı. Yapılan incelemelerde, Lan Lan isimli kadının bazı escort sitelerinde takma adıyla ilanları bulunduğu da tespit edildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more