Sözcü Plus Giriş

Fesli Kadir’e Türk bayraklı tören!

"M.Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin..." diyen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu'nun tabutu, yakınları tarafından Türk Bayrağı ile örtüldü.

Güncellenme: 17:40, 06/05/2019

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ve ettiği hakaretleriyle sık sık gündeme gelen Kadir Mısıroğlu, dün gece tedavi gördüğü hastanede öldü. Mısıroğlu’nun cenazesi Çengelköy’deki evine getirildi. Mısıroğlu’nun ailesi ve yakınları taziyeleri kabul etti.

FOTO:DHA

Mısıroğlu için dualar okunarak, helallik istendi. Daha sonra Mısıroğlu’nun tabutu Türk bayrağı ile sarıldı. Ardından cenaze aracına konularak, Büyük Çamlıca Camii’ne götürüldü. Mısıroğlu’nun naaşı burada ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Nasuhi Mehmet Efendi Camii Haziresi’nde toprağa verilecek.

Kadir Mısıroğlu dün tedavi gördüğü hastanede öldü.

VASİYETİNDE NE DEMİŞTİ?

Mısıroğlu, 25 Mayıs 2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Vasiyetimdir; M.Kemâl'e zerre muhabbeti olan cenâzeme gelmesin!..” demişti. Mısıroğlu, “Eğer bir Müslüman Atatürk'ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır” ifadesini de kullanmıştı.

İlginizi ÇekebilirKadir Mısıroğlu'nun cenaze vasiyeti ne olacak? Kadir Mısıroğlu'nun cenaze vasiyeti ne olacak?
Yayınlanma Tarihi:16:50,