FETÖ şüphelilerine operasyon

Aralarında Adana, Çanakkale, Tekirdağ ve Samsun'un da bulunduğu pek çok ilde FETÖ şüphelilerine yönelik operasyon düzenlendi. Gözaltına alınlar arasında ihraç edilmiş polis ve hakimin yanı sıra çok sayıda asker var.

FETÖ şüphelilerine operasyon

ADANA: Adana merkezli Mersin ve Ankara’da FETÖ/PDY’le bağlantısı tespit edilen 26 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Görevden ihraç edilmiş eski polisler ile askeri ve polis okulu öğrencilerinden sorumlu ağabeylerin arasında bulunduğu zanlılara yönelik operasyonda 21 şüpheli gözaltına alındı.

ÇANAKKALE: FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki mahrem yapılanmasına yönelik Çanakkale merkezli 15 ilde düzenlenen operasyon kapsamında 1 yarbay, 3 üsteğmen, 1 yedek subay, 8 astsubay, 8 uzman çavuş olmak üzere toplam 21 zanlı için gözaltı kararı çıkarıldı. Zanlılardan 16’sı gözaltına alındı.

SAMSUN: FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında firari olan ve örgüt evlerinde saklanan şüphelilerin yakalanması için İlkadım ve Atakum ilçelerindeki üç adreste arama yapıldı. ByLock kullanıcı kaydı bulunan Taha B., komiser yardımcılığından ihraç edilmiş Sefer B., Fatma B., Ayser G. ve hakimlikten ihraç edilmiş Sevgi S. yakalandı. Sevgi S.’nin hakkında 7 yıl 5 ay 3 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

TEKİRDAĞ: Tekirdağ merkezli İstanbul, Eskişehir, Balıkesir, Gaziantep, Ankara ve Muğla’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında muvazzaf albay ve daha önceden ihraç edilmiş yüzbaşı ve astsubayların bulunduğu 13 şüpheli yakalandı. (AA-İHA-DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...