Sözcü Plus Giriş

Fıkra gibi olay! Belediye asansörleri için ‘Çok tehlikeli binmeyin’ uyarısı yapıldı!

Samsun'un Atakum ilçesinde, tramvay raylarının bulunduğu yolda karşıya geçmek için yapılan üst geçitte, engelliler ve yaşlıların kullanması için yapılan asansörlere kırmızı etiket uyarısı yapıştırıldı."Kullanılması çok tehlikelidir" uyarısına rağmen kapatılmayan veya bakımı yapılmayan asansörleri vatandaşlar günlerdir kullanıyor.

İsmail AKDUMAN / Samsun
12:24 -
Fıkra gibi olay! Belediye asansörleri için ‘Çok tehlikeli binmeyin’ uyarısı yapıldı!

Samsun’un Atakum İlçesinde Türk-İş ve Ömürevleri tramvay durakları arasında yer alan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan üst geçit asansörleri, denetimci firma tarafından son olarak 3 Ocak 2019’da denetlendi.

FOTO:SÖZCÜ - Asansöre bu uyarı etiketi yapıştırıldı.

FOTO:SÖZCÜ – Asansöre bu uyarı etiketi yapıştırıldı.

Denetlemeden olumsuz rapor alan asansörlere; ‘Bu asansörün kullanılması tamamen tehlikelidir’ yazılı ‘kırmızı etiket’ yapıştırıldı.

FOTO:SÖZCÜ - Asansör vatandaşlar tarafından kullanılmaya devam ediyor.

FOTO:SÖZCÜ – Asansör vatandaşlar tarafından kullanılmaya devam ediyor.

60 GÜN SÜRE VERİLDİ

Asansörlerin can güvenliği tehdidinin ortadan kaldırılacak şekilde bakımının yapılması için de 60 gün süre verildi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

TEHLİKELİ AMA KULLANIMA AÇIK!

Ancak denetimci firma asansörün kapısına kilit vurmadı ve kullanılmasına izin verdi.  Tramvay güzargâhında tel korumalar olduğu için karşıdan karşıya geçişin olmadığı bölgede, özellikle yaşlı ve engelli vatandaşların kapatılmayan kırmızı etiketli asansörleri kullanmaya devam ettikleri gözlendi.

Asansörü kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, asansörlerin iniş ve çıkışlarda çok sallandığını ve sesler çıkarttığını söyleyerek yetkililerden bu olumsuz durumun ortadan kaldırılmasını istedi.

Son güncelleme: android-time 12:28 02.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more