Sözcü Plus Giriş

Filiz Tekin’in babası suç duyurusunda bulundu!

İzmir'in Ödemiş ilçesinde eşi tarafından darbedildiği öne sürülen ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybeden 38 yaşındaki Filiz Tekin'nin babası Osman Toprak, kızının eşi İ.T. ve kayınvalidesi V.T. hakkında Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

18:39 -
Filiz Tekin’in babası suç duyurusunda bulundu!

Evladını dün toprağa veren Osman Toprak, basına yaptığı açıklamada, kızının kayınvalidesi ile aynı evde yaşadığını, damadın annesinin yaşanan olaylardan haberdar olmamasının imkansız olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERFiliz Tekin'in kardeşi isyan etti: Artık yeter!Filiz Tekin'in kardeşi isyan etti: Artık yeter!

Toprak, kızının sabah çok erken saatlerde çalışmak için tarlaya gittiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğleye kadar çalıştıktan sonra o yorgunluğa rağmen bir de öğleden sonra başka bir tarlaya giderek evine ekmek getiriyordu. Bir de kalkmış kızıma ‘ellerin nasırlı’ diye hakaret ediyormuş. Sağlığım el verdiği sürece hukuk mücadelesini sürdürerek, bana bu acıyı yaşatan İ.T. ve yaşanan olayla ilgili doğrudan doğruya azmettirerek suça ortak olan V.T’nin en ağır cezayı almalarını istiyorum. Bu konuda yüce adalete sonuna kadar güveniyorum.”

Kızının organlarının bağışlandığını kaydeden baba Toprak, “Kızım öldü ama başkalarının, kızımın organlarıyla hayat bulacak olması beni mutlu etti.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Ödemiş ilçesinde 10 Aralık Salı günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Filiz Tekin’nin beyin travması geçirdiği belirlenmiş, omuriliğinde de kırık tespit edilmişti. Yoğun bakıma alınan kadını darbettiği ileri sürülen İ.T, üç gün sonra gözaltına alınmış, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Filiz Tekin, önceki gece hayatını kaybetmiş, organları ailesince bağışlanmıştı. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more