Sözcü Plus Giriş

Fırıncının ‘ucuz ekmek sattı’ diye darbedildiği iddiası

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, bir fırıncıyı ucuz ekmek sattığı gerekçesiyle dövdüğü ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.

18:26 -

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Ormanlı beldesinde bir dönem belediye başkanlığı da yapan ekmek fırını sahibi Y.S. ile yakınları A.S. ve M.S, 250 gram ekmeği 1 liradan satan fırın sahibi Bayram Tetik (43) ile tartıştı.

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE EKMEK FİYATI NEDENİYLE OLUŞAN REKABETTE İKİ FIRIN SAHİPLERİ BİRBİRİNE GİRDİ. KAVGADA EKMEĞİ UCUZ SATAN FIRINCININ BURNU KIRILDI. YAŞANAN KAVGA ANI İSE BİR İŞ YERİNİN GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI. FOTOĞRAFLAR:İHA

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayda Tetik’in burnu kırıldı. Çevredekiler tarafından hastaneye kaldırılan ve tedavisinin ardından taburcu olan Tetik, Y.S. ve yakınlarından şikayetçi oldu. Y.S. ve yakınlarının, kendisinin ucuz ekmek satmasından dolayı rahatsız olduklarını ileri süren Tetik, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülkemizdeki son ekonomik gelişmeler ortada. Enflasyonla mücadele kapsamında topyekun bir mücadele var. Ben de bu mücadelenin içerisinde yer almak istedim. 250 gram ekmeği belde halkımız daha ucuza alsın diye 1 liradan satıyordum. Geldiler ve bana 1,5 liradan satmamı söylediler. Kavga çıktı, burnumu kırdılar.” ifadesini kullandı.

Ormanlı Karakol Komutanlığı’nda ifadesi alınan Y.S’nin de Tetik’in 1 liradan ekmek satmasından dolayı yaşanan tartışmanın kavgaya dönüştüğünü anlattığı öğrenildi. İfadeleri alınan 3 kişi, işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla salıverildi.

Bu arada olay anı çevredeki güvelik kameralarına yansıdı.

AA

Son güncelleme: 18:35 04.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more