Sözcü Plus Giriş

Fırtına gibi bir 22 Nisan

Türkiye bugün de yoğun gündemlerinden birini yaşadı... Son dakika haberleri peş peşe geldi. İşte; Kılıçdaroğlu'na saldırının detayları, İçişleri Bakanı'nın açıklaması, Erdoğan'ın açıklaması, İstanbul'da çöken bina, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kritik mesajları, YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin toplanması ve diğer gelişmelerden oluşan günün özeti...

15:23 -
Fırtına gibi bir 22 Nisan

Hangi gazete Kılıçdaroğlu'na linç girişimini nasıl gördü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’de şehit olan er Yener Kırıkçı’nın Ankara Çubuk’taki cenaze töreninde bir grubun saldırısına uğramıştı. Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişimine bakın gazeteler nasıl yer verdi…

İLGİLİ HABERHangi gazete Kılıçdaroğlu'na linç girişimini nasıl gördüHangi gazete Kılıçdaroğlu'na linç girişimini nasıl gördü

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na saldırı açıklaması: Yüzde 9,83 oy aldığın yerde ne işin var?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Saldırıyı yerel seçim sonuçlarına göre değerlendiren Bahçeli, “Yüzde 9,83 oy aldığın yere hala mahkemede aklanmamış, paklanmamış bir belediye başkanı ile gidiyorsun. O bölgede ne işin var senin?” dedi.

İLGİLİ HABERBahçeli'den tuhaf açıklama: Yüzde 9,83 oy aldığın yerde ne işin var?Bahçeli'den tuhaf açıklama: Yüzde 9,83 oy aldığın yerde ne işin var?

Kılıçdaroğlu’na saldırının yeni görüntüleri çıktı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’daki şehit cenazesinde provokatör grup tarafından gerçekleştirilen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERKorkunç görüntüler: Kadın, büyük bir taşı makam aracına atıyor!Korkunç görüntüler: Kadın, büyük bir taşı makam aracına atıyor!

MEB: Devamsızlığın en önemli nedeni ekonomik sıkıntı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Faaliyet Raporunu yayınladı. Raporda, öğrencilerin okula devamsızlıklarıyla ilgili çarpıcı tespitlere yer verildi. MEB'e göre öğrencilerin devamsızlığının en önemli nedeni, ‘ekonomik sıkıntı'.

İLGİLİ HABERMilli Eğitim Bakanlığı: Devamsızlığın en önemli nedeni ekonomik sıkıntıMilli Eğitim Bakanlığı: Devamsızlığın en önemli nedeni ekonomik sıkıntı

Saldırganlardan 5’i yakalandı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün’ün AKP üyesi olduğunu açıkladı. Çelik, saldırganın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini de belirtti.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün AKP'li çıktıKılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün AKP'li çıktı

Kılıçdaroğlu'nu yumruklayan zanlının ilk ifadesi ortaya çıktı

Alınan son dakika haberine göre; Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün (60) Çubuk Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlandı. Sarıgün, jandarmadan elleri kelepçeli çıkarılıp, Çubuk Adliyesi’ne götürüldü.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'nu yumruklayan zanlının ilk ifadesi ortaya çıktıKılıçdaroğlu'nu yumruklayan zanlının ilk ifadesi ortaya çıktı

CHP'nin İBB yeni grup yönetimi belli oldu

CHP, ilk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Toplantısı, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başkanlığında İstanbul İl Merkezi'nde gerçekleştirildi. CHP'nin 131 İBB meclis üyesinin katıldığı toplantıda İBB CHP Meclis Grubu Yönetimi ve ihtisas komisyonları üyeleri de belli oldu. Buna göre CHP’nin İBB Meclis Grupbaşkanvekili Doğan Subaşı, Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Grup Basın Sorumlusu ise Nadir Ataman oldu.

İLGİLİ HABERCHP'nin İBB yeni grup yönetimi belli olduCHP'nin İBB yeni grup yönetimi belli oldu

Kılıçdaroğlu'na saldırıya CHP'den 81 ilde tepki

CHP, yurt genelinde Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınamak için meydanlara çıktı. İstanbul’daki eylemin adresi Şişhane Meydanı’ydı. Okunan ortak mesajda “Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara karşı uyanığız” denildi ve gereken önlemleri almayan Ankara Valisi Vasip Şahin ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifaya çağırıldı.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'na saldırıya CHP'den 81 ilde tepkiKılıçdaroğlu'na saldırıya CHP'den 81 ilde tepki

YSK İstanbul seçimlerine itirazı gündemine aldı

YSK AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itiraz talebini bugün gündeme aldı.

İLGİLİ HABERYSK İstanbul seçimlerine itirazı gündemine aldıYSK İstanbul seçimlerine itirazı gündemine aldı

Süleyman Soylu konuştu CHP'yi eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin ardından en çok eleştirilen isimlerin başında gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basın toplantısı düzenledi. Kamera görüntülerinin incelendiğini belirten Soylu, provokasyon iddiaları için “Herhangi bir bulguya, kişiye, kişilere rastlamadık. Dışarıdan kaynaklı provokasyon iddiası doğrulanmadı.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılacağını emniyet güçlerine bildirmediğini belirten Soylu “Organize bir provokasyon yok. Bundan siyasi rant çıkarmak tehlikeli ve yanlıştır. Bilerek o köyün insanlarına yapılan hakaretler kabul edilebilir değil… CHP’nin HDP ile olan teması, kendilerinin ayrıştırmayan politikaları kamuoyunun önünde gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam etmektedir.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERİçişleri Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na saldırı açıklamasıİçişleri Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na saldırı açıklaması

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanlığı toplumun yarısı ile kopuş yaşıyor

AKP hükümetlerinin seçimle işbaşına gelen son başbakanı olan Ahmet Davutoğlu bugün Facebook hesabından bir açıklama yaptı. “Partimiz dar ve çıkarcı bir gruba terk edilemez” diyen Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı'nın seçimlerin birinci derecede tarafı olarak seçim ortamının gerektirdiği yoğun ve çoğu zaman da sert siyasi polemiklere girmek durumunda kalması, eşit mesafede durması gereken Cumhurbaşkanlığı kurumunun toplumun en az yarısı ile psikolojik bir kopuş yaşamasına yol açmaktadır” ifadesini kullandı. İşte Davutoğlu’nun onlarca mesaj ve eleştiri içeren o açıklaması…

İLGİLİ HABERDavutoğlu'ndan çok kritik ve sert açıklamalar!Davutoğlu'ndan çok kritik ve sert açıklamalar!

İmamoğlu o gazetelere dava açıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Selahattin Demirtaş ilgili sözlerini çarpıtarak kışkırtıcı yayınlar yapan gazetelere dava açacaklarını belirtti. İmamoğlu, “Aktif siyaset yaptığı cumhurbaşkanlığı seçiminde topluma verdiği mesajları beğendiğimi söyledim hala aynı yerdeyim. Keşke o barışçıl ve toplumu kapsayıcı cümleleri devam etseydi. Ama bugünün siyasetine buradan malzeme çıkartmaya çalışıp insanların vatanseverliğini ölçmeye çalışan akıllara diyorum ki akıllarını gözden geçirsinler” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçimin tekrarı ile ilgili açıklamalarına da İmamoğlu, “YSK'nın Türkiye demokrasisi açısından tarihi görevini en doğru şekilde yerine getireceğine dair inancım tam. Ben ortaya konulan o cümlelerden ne ifade edildiğini ne anlatılmak istediğini çok anlayabilmiş değilim o yüzden cevap veremeyeceğim” diye konuştu.

İLGİLİ HABERİmamoğlu o gazetelere dava açıyorİmamoğlu o gazetelere dava açıyor

Erdoğan'dan 24 saat sonra gelen açıklama

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya ilişkin 24 saat sonra açıklama yaptı. Erdoğah, “Ne yazık ki dün Çubuk'ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız.” dedi.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na linç girişimi hakkında ilk açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na linç girişimi hakkında ilk açıklama

Kağıthane'de 4 katlı bina çöktü!

Kağıthane’de 2 yıl önce temel kazısı yapılan inşaat alanının destek duvarı çöktü. Duvarla birlikte yolun bir bölümü de çökerken, iki otomobil inşaat alanına düştü. Çökmeyle birlikte üst tarafta bulunan 2 binanın altındaki toprakta kayarken, binalardan bir tanesi çöktü. Valiliği istinat duvarının çökmesiyle ilgili çevredeki 10 binanın boşaltıldığını açıkladı.

İLGİLİ HABERKağıthane'de bina çöktü!Kağıthane'de bina çöktü!
Son güncelleme: 13:52 19.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more