Fizy 10 yıllık değişim listesinin 9.şarkıyı seslendiren kimdir?

Hadi 24 Ocak ipucu sorusu yayınlandı. Ödül bu akşam 50 bin lira! Yarışmaya rakiplerinden bir adım önde başlamak isteyenler merakla Hadi ipucu sorusunun cevabını araştırıyor. Haberimizden ipucu sorusunu ve cevabını öğrenebilirsiniz.

Fizy 10 yıllık değişim listesinin 9.şarkıyı seslendiren kimdir?

Hadi, sosyal medya hesaplarından ipucu sorusunu yayınladı. Bu akşam 20.30’da takipçilerine birbirinden ilginç sorularını yöneltecek olan Hadi ödül olarak 50 bin lira vaadediyor. Bu akşamın ipucu da Fizy’den geliyor. 24 Ocak Hadi ipucu sorusu: Fizy 10 yıllık değişim listesinin 9.şarkıyı seslendiren kimdir?

10 YILLIK DEĞİŞİM LİSTESİNİN 9.ŞARKISI NEDİR?

CEVAP: HADİSE

hadi

HADİSE KİMDİR?

Hadise Açıkgöz (d. 22 Ekim 1985), Belçikalı-Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Mol, Belçika’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldıktan sonra albüm teklifi alınca ilk albümünün hazırlıklarına başladı. 2005’te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat’te yer alan “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanındı. Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiye’ye taşıdı.

2008’de ikinci stüdyo albümü Hadise’yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan “Deli Oğlan” şarkısı Türkiye’de bir hit oldu. Sonraki yıl Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” ile temsil ederek dördüncü oldu. Yarışma sayesinde popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman’ın çıkış şarkısı “Evlenmeliyiz” ile tekrar listelerde yer aldı. 2011’de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?’i yayımladı. Albümdeki “Superman”, “Aşk Kaç Beden Giyer?” ve “Mesajımı Almıştır O” şarkılarına klip çekti. 2014’te Tavsiye ve 2017’de Şampiyon albümlerini satışa sundu.

Christina Aguilera, Brandy Norwood ve Beyoncé’den ilham aldığını ifade eden Hadise, 2011 yılından beri devam etmekte olan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği görevine devam etmektedir. Bir Altın Kelebek Ödülü ve üç TMF Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...