Sözcü Plus Giriş

Fizy güncel popüler listesinin 5.şarkısını seslendiren kimdir?

Son zamanların en sıkı takip edilen bilgi yarışmalarından biri olan Hadi bu akşam 20.30'da takipçileriyle buluşacak. Ödül ise tam 30 bin lira! Hadi yarışmasında ipucu sorusunun cevabını bilenler rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Fizy güncel popüler listesinin 5.şarkısını seslendiren kimdir? İşte Hadi ipucu sorusunun cevabı..

16:53 -
Fizy güncel popüler listesinin 5.şarkısını seslendiren kimdir?

Hadi ipucu sorusu yayınlandı. Bu akşam ki ipucu sorusu yine Fizy’den geldi. Fizy bir müzik uygulamasıdır. Üye olarak dilediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. Hadi bu akşamki ipucu sorusunu Fizy’nin müzik listesinden sordu.12 Şubat Hadi ipucu sorusu: Fizy güncel popüler listesinin 5.şarkısını seslendiren kimdir?

FİZY GÜNCEL POPÜLER LİSTESİNİN 5.ŞARKISINI SESLENDİREN KİMDİR?

CEVAP: GÖKSEL BU DA GEÇECEK

GÖKSEL KİMDİR?

Göksel Demirpençe 25 Kasım 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’ndeki eğitimini devam ettirirken profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başlamıştır.2002-07 yılları arası Alper Erinç ile evli kalmıştır..

Göksel, 1992 yılından itibaren birçok orkestrada solistlik yaptı. 1995 yılında ünlü müzisyen Onno Tunç’la tanışmasıyla birlikte müzik kariyerinde ilk albümünü yayınladı. Ve yine aynı yıl Sezen Aksu’nun orkestrasında vokalist olarak görev aldı.

İlk albümü Yollar Sarp Özdemiroğlu prodüktörlüğünde 1997 yılında yayınlandı. Albüm ağırlıklı olarak sanatçının kendi bestelerinden oluşuyordu. Kendi şarkıları dışında söz ve müzikleri Sezen Aksu ve Onno Tunç’a ait “Kurşuni Renkler” ve “Yakışıklı” adlı iki şarkıyı yorumladı. Albümün ses getiren ilk parçası “Sabır” oldu. Şarkı Göksel’in teatral yorumu ve Yavuz Çetin’in gitar solosuyla beraber, deneysel tatlar içeren video klibiyle de müzikseverlerin beğenisini kazandı, ikinci albümü Körebe Ekim 2001’de piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan “Depresyondayım” şarkısı geniş kitleler tarafından çok sevildi. Körebe albümü aynı zamanda Göksel ve Alper Erinç’in müzikal birlikteliklerinin başlangıcı oldu. Şarkıcı aslında neşeli biri olduğunu ancak şarkılarını hüzünlü zamanlarda yazdığını söylemiştir.

Son güncelleme: 22:12 07.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more