Game Of Thrones’ta “Winter is coming” yani “Kış geliyor” sözünün hangi hanedana ait? Hadi ipucu sorusu…

Hadi ipucu sorusu 13 Nisan günü Game of Thrones'tan geldi. Game of Thrones Gecesi ile kullancıların karşısında çıkacak yarışmada ipucu sorusu olarak "Winter is coming" yani "Kış geliyor" sözünün hangi hanedana ait olduğu soruldu. İşte, Hadi ipucu sorusu ve cevabı...

Game Of Thrones’ta “Winter is coming” yani “Kış geliyor” sözünün hangi hanedana ait? Hadi ipucu sorusu…

Game of Thrones Gecesi bu akşam 20.30’da başlayacak. Dizinin sloganı haline gelmiş “Winter is coming” yani “Kış geliyor” sözü ipucu sorusu olarak paylaşıldı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş kitleler tarafından takip edilen Game Of Thrones’ı takip edenlerin rahatlıkla bilebileceği sorunun yanıtı haberimizin içerisinde yer alıyor. Peki, Game Of Thrones’ta “Winter is coming” yani “Kış geliyor” sözünün hangi hanedana ait?

HADİ İPUCU SORUSU 13 NİSAN

Bugünkü ipucumuz Game Of Thrones hayranlarına geliyor sevgili hadiciler. Dizinin final sezonu için heyecanlı bekleyiş yarın sona eriyor! Sizlere sorumuz ise dizinin sloganı haline gelmiş “Winter is coming” yani “Kış geliyor” sözünün hangi hanedana ait olduğu. Kimler biliyor?

CEVAP: Stark hanesi

GAME OF THORENES KONUSU

17 Nisan 2011 tarihide başlayıp 7 sezondur devam eden Game of Thrones dizisi; George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı romanından uyarlandı ve daha sonra da kitap serisinden konuları işleyerek yoluna devam etti. Belki de gelmiş geçmiş dünyanın en çok izlenen dizisi olan Game of Throne ya da Türkçe adıyla Taht Oyuncları; bütünüyle izleyicilerin kalplerini fethetmeyi başarıyor. Fakat özellikle de Game of Thones dizisi konusuyla televizyon tarihine damgasını vuruyor.

Sonsuz bir evreni andıran Taht Oyunları, adeta bitmeyen bir hikayeye sahip. Dizide anlatılan olayların öncesi, önemli karakterlere ait hikayeler, bazı varlıkların nasıl meydana geldiği ve Yedi Krallık olarak da bilinen Westeros'un ardındaki dünya gibi temaları da işlediği takdirde bu yapım yıllarca sürebilir. Fakat şimdilik seride işlenen konuyla ilk adımı atıyoruz.

Yazların ve kışların oldukça uzun geçtiği bir diyarda, yıllar boyu taht kavgaları yaşanmaktadır. Nihayet Targaryen Hanesi'ne mensup, Deli Kral (Mad King) olarak da bilinen Aerys II Targaryen çıkan bir isyanla tahttan indirilmiştir. Yedi Krallığın Kralı olarak taç giyen yeni hükümdar ise Baratheon Hanesi'nden Robert olmuştur.

Krallığı sırasında yaşanan gizemli bir cinayet onu; köklerini saltıkları toprak kadar soğuk olan Kışyarı'nın (Winterfell) lordu ve yakın arkadaşı Eddard Stark'tan, baş döndürücü entrikaların cereyan ettiği Demir Taht'ın korunmasında kendisine yardım etmesini istemiştir.

Fakat bu sırada Kışyarı'nın en kuzeyindeki devasa Sur'un ardında tekinsiz güçler toplanmakta ve Ejderkrallar'ın soyundan gelen Targaryen kardeşler de ellerindeki ejder yumurtalarıyla hakları olan tahtı geri alabilmek adına planlar yapmaktadırlar. Elbette ki yaşanan bu karmaşa sadece bu olaylarla sınırlı kalmayacak ve tamı tamına 8 sezonluk olağanüstü bir efsaneye dönüşecektir.