Gaziantep’te tanzim satış merkezi kuruldu, fiyatlar yüzde 50 düştü!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla 12 tanzim satış merkezi kuruldu. Satış merkezlerinde sebze ve meyve fiyatlarındaki uygunluk vatandaşı memnun etti. Domatesin 3, biberin 6, ıspanağın 4, kabağın 3, patatesin 2, patlıcanın 4.5, salatalığın 4, kuru soğanın 2 ve elmanın 3 liradan satılmaya başlandı. Marketlerdeki sebze ve meyve fiyatının yüzde 50 daha düşük satılması tanzim satış merkezlerinde, uzun kuyruklara neden oldu.

Gaziantep’te tanzim satış merkezi kuruldu, fiyatlar yüzde 50 düştü!

Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kapsamında “Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Satış” hizmeti için il merkezinde 12 farklı noktada tanzim satış merkezi kurdu.

Meydanlardan sonra üniversitede tanzim satış tezgahı! | Son dakika haberleri İlginizi Çekebilir Meydanlardan sonra üniversitede tanzim satış tezgahı! | Son dakika haberleri

AKSOY: AMACIMIZ ALTERNATİF OLMAK DEĞİL, PİYASALARDAKİ OLUMSUZ GİDİŞATI GİDERMEKTİR

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Aksoy, 12 noktada tanzim satış noktası kurduklarını aktardı.

Aksoy, “2 Mart 2019 Cumartesi günü itibariyle satışlarımız başladı. Şehitkamil bölgesinde 5, Şahinbey bölgemizde de 7 noktada satış merkezimizi kurduk. Normal piyasaya göre daha ucuz, daha kaliteli ürün satıyoruz. Amacımız; devlet olarak bir alternatif oluşturmak değil, piyasalardaki olumsuz gidişatı gidermektir. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi piyasa normal seviyeye indiğinde devlet olarak piyasadan çekileceğiz. Vatandaşımızın büyük bir memnuniyeti var. Satışlara haftanın 7 günü devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın Türkiye genelinde tanzim satışlarına yönelik çağrısı üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bizlere talimat verdi, biz de piyasa araştırması yaptık, merkezleri belirledik. İhtiyaca göre merkezleri arttıracağız. Şu anda 7 üründe satışa çıktık, önümüzdeki hafta kuru bakliyat satışlarına başlayacağız” dedi.

Tanzim satış noktalarında bakliyat satışı başlıyor İlginizi Çekebilir Tanzim satış noktalarında bakliyat satışı başlıyor

VATANDAŞ ÇOK MEMNUN

Şehreküstü İtfaiye Yanı Talat Özkarslı Spor Salonu Önündeki tanzim satış merkezlerinden alış veriş yapan vatandaşlar da daha ucuz daha kaliteli olan meyve ve sebze satışlarından memnun kaldıklarını bildirerek, şunları kaydetti: “Marketlerde 4.5 lira olan kuru soğanın fiyatı burada 2 lira. Burada fiyatlar yarı yarıya düşmüş. Daha iyi olmasını isteriz tabii. Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine teşekkür ediyoruz. Başkanın hizmetinden gayet memnunuz.”

12 FARKLI TANZİM NOKTASI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tanzim satış merkezleri şöyle: “Karşıyaka Bosna Hersek Parkı İçi, Celal Doğan Parkı Arka Otopark Alanı Sol Üst Köşe, Şehitkamil Hastanesi Karşısında Muhtarlık Çaprazında Boş Arazi, Gazikent GASMEK Karşısı Engelliler Parkı Önü, Cinderesi Eşref Bitlis Parkı Yanı Sait Nursi Camii Önü, Kenan Evren Bulvarı Dinlenme Parkı Perilikaya Kavşağı, Şehreküstü İtfaiye Yanı Talat Özkarslı Spor Salonu Önü, Çamlık Yaşam Hastanesi Karşısı Karakol Yanı, Karataş 1'inci Bölge Ağlık Ocağı Önü Park Alanı Sol Üst Köşe, Karataş 2'nci Bölge GASKİ Karşısı Yeni Yapılan Camii Önü, Hoşgör Camii Önü Park İçinde, Kavaklık Nostalji Kafe Girişi Park Alanı Giriş.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...