Sözcü Plus Giriş

Fidan dikme kampanyasına yoğun ilgi! Geleceğe Nefes katılım belgesi nasıl alınır? 11 milyon fidan dikilecek…

“Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyası yoğun ilgi sürüyor. 11 milyon fidan dikme kampanyası 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 81 ilde gerçekleşecek. Tarım ve Orman Bakanlığının tarafından oluşturulan https://gelecegenefes.com/ adresin isteyen herkes bir fidan sahiplenebilir veya bağışlayabilir. Birçok ilde başvurular yüzde yüze ulaştı. Hedeflenen sayıya ulaşılan illerde şu an Geleceğe Nefes Kampanyasına başvurular alınmıyor.

15:47 -
Fidan dikme kampanyasına yoğun ilgi! Geleceğe Nefes katılım belgesi nasıl alınır? 11 milyon fidan dikilecek…

Geleceğe Nefes kampanyası ile 11 milyon fidan ekilecek. Fidan bağışı yapanlara katılım belgesi verilen kampanyada İstanbul, Ankara ve İzmir’de hedeflenen rakamlara ulaşıldı. Geleceğe Nefes projesine katılım için internet üzerinden fidan sahiplenerek ya da fidan bağışı ile başvurabilirsiniz. Peki Geleceğe Nefes kampanyasına nasıl başvuru yapılır, Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına internetten nasıl katılınır?

2 Kasım itibari ile sahiplenilen fidan sayısı 9 milyon 469 bin 239 oldu. Hedeflenen rakam ise 11 milyon 47 bin 430. Ayrıca site üzerinden fidan bağışı da yapılabiliyor.

GELECEĞE NEFES KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLA

GELECEĞE NEFES OL SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

E-Sertifika talepleriniz ödeme yapıldıktan sonra ortalama 1 iş günü içinde, basılı Sertifika talepleriniz ise 5 iş günü içinde teslim edilmektedir.

BİR FİDAN NE KADAR?

Kişi ya da Kuruluş istendiği sayıda fidan bağışında bulunabilir. Bağışlanan fidanlar ağaçlandırma sahası içinde yer alır.

1 Fidan Bağışı 10 TL'dir.

GELECEĞE NEFES KAMPANYASI HAKKINDA

Tarım ve Orman Bakanlığı, kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi: “Sizler adına dikeceğimiz fidanları bu site üzerinden sanal olarak sahiplenebilmenizi istiyoruz. Sahiplendiğiniz fidanların dikim lokasyonu ile tören alanları farklı yerler olabilir.

Törenlerimize katılmak isterseniz, bulunduğunuz ilde yapılacak törenlerin lokasyonunu Tören Alanları bölümünden öğrenebilirsiniz.”

Son güncelleme: 17:35 02.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more