Sözcü Plus Giriş

Gemi kazası sonrası hükümetten Kanal İstanbul çıkışı!

Kanal İstanbul tartışmalarının yaşandığı günlerde Boğaziçi'nde meydana gelen gemi kazası hakkında hükümetten açıklama geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bu gemi petrol ve kimyasal yüklü bir gemide olabilirdi. Bu durumda felaketin boyutları çok daha yüksek olacaktı. Bu nedenle Kanal İstanbul projesi ülkemiz için olmazsa olmaz bir projedir" dedi.

20:34 -
Gemi kazası sonrası hükümetten Kanal İstanbul çıkışı!

Bakan Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Denizli'de, partisinin ‘İl Danışma Meclisi' toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Kurum, gündemdeki sıcaklığını koruyan Kanal İstanbul Projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dün İstanbul Boğazı'nda yaşanan ve felaketin eşiğinden dönülen kazayı hatırlatan Bakan Kurum, “Türkiye'yi hem bölgesinde hem dünyada lider olacak, dünya ticaretinde öne çıkaracak ve İstanbul Boğazımızın konumunu koruyacak ‘Kanal İstanbul' ÇED raporunu tamamladık. Vatandaşlarımızın, kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin görüşlerine sunduk”dedi.

İLGİLİ HABERİstanbul Boğazı'nda gemi kazasıİstanbul Boğazı'nda gemi kazası

KAZADAN YOLA ÇIKAN BAKAN SÖZÜ KANAL İSTANBUL’A GETİRDİ

Kurum önceki gün İstanbul Boğazı’nda yaşanan gemi kazasıyla ilgili şunları söyledi;

* Dün daha Liberya bandıralı dev bir konteyner gemisi Rumeli Hisarı kıyılarında karaya oturdu ve hakikaten çok büyük bir kazadan tüm İstanbullularımız kurtuldu. Bu gemi petrol ve kimyasal yüklü bir gemide olabilirdi. Bu durumda felaketin boyutları çok daha yüksek olacaktı.

* Bu nedenle Kanal İstanbul projesi ülkemiz için olmazsa olmaz bir projedir. Onun için altını çizerek bir kez daha tekrarlamak isterim ki Kanal İstanbul, Boğaziçi'ni koruma ve kurtarma projesidir, Boğaz'ın özgürlük projesidir. Biz 18 yılda sizlerin ve milletimizin destekleri ile birçok projeyi gerçekleştirdik Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, inşallah sizlerin destekleri ile gerçekleştirilecek ve İstanbul'a bu büyük projeyi de kazandıracağız. İHA

İLGİLİ HABERAkşener de ÇED raporuna itiraz dilekçesi verdi!Akşener de ÇED raporuna itiraz dilekçesi verdi!

 

Son güncelleme: 21:02 28.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more