Sözcü Plus Giriş

Genç kız, babasının traktörüyle dükkana daldı

Kayseri'de babasının traktörünü çalıştıran Rabia A. (20)  aracın kontrolünü kaybederek optik dükkânına daldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

18:30 -

Kaza, dün saat 18.26’da merkez Melikgazi ilçesi Tacettin Veli Mahallesi Etiler Sokak Bahar apartmanı önünde meydana geldi. Apartmanda sakinlerinden Rabia A., kardeşi Taha A. (15) ile babasına ait park halindeki traktörü çalıştırdı. Sürücüsünün kontrolünden çıkan traktör optik dükkânına daldı. Kazada iş yerinin camları kırılırken, ölen ya da yaralanan olmadı. İhbarla olay yerine gelen polisin yaptığı incelemede, Rabia A.’nın ehliyeti olmadığı ve plakasız traktörün muayenesi, sigortası olmadığı tespit edildi. Kaza sonrası traktör otoparka çekildi.

KAZA ANI KAMERAYA YANSIDI

Bu arada kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kardeşi Taha A. ile traktöre binen Rabia A.’nın traktörü çalıştırması ve traktörün iş yerine dalması yer alıyor. Kaza anında ise iki kardeşin traktör üzerinden atladıkları görüldü.

İş yeri sahibi Mustafa İnalpulat, kaza sırasında iş yerinde olduğunu belirterek, “Pat, küt ses geldi. Kafamı kaldırdım, olayın olduğu yere baktığımda üzerimize bir traktör geliyor. ‘O saatte traktörün ne işi var burada’ diye şaşırdık. Şaşkınlıkla yaklaştığımda traktör ikinci kez bir hamle yaptı. Arkadaki römork kaldırıma kilitlenince motor da orada sabit kaldı. Üzerindeki sürücü aşağıya atladı, motoru durdurdular. Sevindirici yanı kimseye bir şey olmadı. Bunun için mutluyuz ama cam çerçeve aşağıya indi. Zarar oluştu” dedi.

DHA

Son güncelleme: 19:15 03.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more