Sözcü Plus Giriş

Gençlik ve Spor bakanlığı personel alımı başvuru şartları! İŞKUR işçi alımı detayları…

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 278'i engelli, 146'sı eski hükümlü olmak üzere toplam 3 bin 243 sürekli işçinin alımının gerçekleştirileceğini açıklamasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığına 3 bin 243 “sürekli işçi” alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak. İşte Gençlik ve Spor bakanlığı personel alımı başvuru şartları...

10:53 -
Gençlik ve Spor bakanlığı personel alımı başvuru şartları! İŞKUR işçi alımı detayları…

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personeli İŞKUR aracılığıyla alacak. Milyonlarca işsiz vatandaş Resmi Gazete’de yayınlanan işçi alımını ilanının ardından İŞKUR giriş ekranı aracılığıyla başvuru yapmak istiyor. Haberimizden Gençlik ve Spor bakanlığı personele alımı şartlarına ve İŞKUR işçi alımı detaylarına ulaşabilirsiniz.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Gençlik lideri, muhasebeci, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri alımı sözlü sınav ile diğer branşlardaki işçi alımı ise kura ve sözlü sınavla yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak işçi alımında 3 bin 243 kişiden 278’i engelli, 146’sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek.

İŞKUR İŞÇİ ALIMI İLAN DETAYLARI

İŞKUR GİRİŞ EKRANI TIKLA BAŞVUR

İŞKUR’a daha önce üye olmayanlar üyelik sözleşmesini kabul ederek aşağıda yer alan alanları doldurup sisteme giriş yapabiliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER? BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018 KPSS’nin P3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

Bugün başlayan başvurular 15 Şubat’a kadar İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapılacak.  Daha sonra İŞKUR tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilen listede yer alan adayların kura çekim yeri ve tarihleri bakanlığın internet sitesinden duyurulacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekimini adaylar da izleyebilecek.

Başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek. Belirlenen adaylar “www.gsb.gov.tr” internet sitesinden ilan edilecek.

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavın yeri ve tarihleri de bakanlığın internet sitesinden duyurulacak.

Sınav kurulunca başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacak.

Sözlü sınavda adaylara genel kültür (25 puan), genel yetenek (25 puan) ve mesleki bilgi ve becerilerine ilişkin (50 puan) konularda sorular yöneltilecek.

Adaylar genel kültür ve genel yetenek alanında rastgele seçtikleri kapalı zarflardaki sorulara yazılı cevap verecek.

Mesleki bilgi, beceri ve görevlerine ilişkin konularda ise adayların yetkinliklerini ölçmeye yönelik eğitim düzeylerine uygun değerlendirme esas alınacak.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more