Sözcü Plus Giriş

Gizemli kazının yapıldığı ‘kırmızı ev’ kaderine terk edildi

Mersin Tarsus ilçesin’de özel harekat polisleri gözetiminde yaklaşık 1 yıl süren gizemli kazıların yapıldığı TBMM gündemine bile taşınan 'kırmızı ev' kaderine terk edildi

Mustafa İNSAN / Mersin
Güncellenme: 13:38, 11/01/2019
Gizemli kazının yapıldığı ‘kırmızı ev’ kaderine terk edildi

Mersin Tarsus ilçesin'de 82 Evler Mahallesi’nde bulunan müstakil bir evde, özel harekat polisleri gözetiminde yaklaşık 1 yıl süren gizemli kazı 9 ay önce sona ermiş ve alan kapatılmıştı. Kırmızı evin sahipleri ise henüz ortaya çıkmadı.

Kazı alanının yakınında bulunan evlerin büyük bir kısmı zarar görmüş, binalarda içli, dışlı irili ufaklı çatlaklar oluşmuştu. Mahalle sakinleri kazı bittikten sonra çatlakların devam ettiğini, mağdur olduklarını, devlet yetkililerinden yardım beklediklerini söylüyor.

Mahalle sakinlerinde ise sessizlik hakim, evin bulunduğu sokakta endişeli bekleyiş sürüyor. Kazı çalışması 9 ay evvel bitmesine rağmen vatandaşların mağduriyetinin giderilmediğini dile getirirken ve çaresizlik içinde bekliyorlar.

Kazı alanının yakınında bulunan evlerdeki çatlakların devam ettiği görüldü. Tarsuslu vatandaşlardan Murat Gölge, “Buradaki evlerin büyük bir kısmı çatladı. Kazı bittikten sonra herhangi bir işlem yapılmadı. Mahalle halkı da burayı terk etmiş vaziyette. Evler ve sokaklar sessiz bir şekilde bomboş” dedi.

Ufuk Aktan ise, “Burası bir süre önce yetkililer tarafından kazılmıştı. Mahalle halkı evleri boşaltmak zorunda kaldı. Gördüğünüz gibi mahallede yaşayan kimse yok. Ne olacak kimse bilmiyor” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:13:14,