Gözler İstanbul seçim sonuçlarında! Ekrem İmamoğlu’ndan kritik belge…

İstanbul'da resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Ekrem İmamoğlu günlerdir mazbatasını beklerken, seçim sonuçlarına AKP'nin itirazı sürüyor. İstanbul seçim sonuçları hakkında itirazlar ve çeşitli iddialar sürerken Ekrem İmamoğlu isyan etti ve "Yalan söylüyorlar, ne olur bu belgeyi yayımlayın..." açıklaması yaptı.

Gözler İstanbul seçim sonuçlarında! Ekrem İmamoğlu’ndan kritik belge…

Türkiye’nin gözü İstanbul seçim sonuçlarında. Geçtiğimiz hafta Büyükçekmece’ye sıkışan seçim sonuçları bu hafta Maltepe’deki sayımla devam ediyor. Vatandaşlar İstanbul seçim sonuçları ne zaman belli olacak sorusuna cevap arıyor.

AKP’NİN İTİRAZLARI SÜRÜYOR

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim sonuçlarına yönelik itiraz süreci ile ilgili açıklama yaptı. Yıldırım’a AKP İstanbul milletvekili Abdullah Güler ile AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da eşlik etti. Toplantıda cuma gecesi Maltepe'deki seçim kurulunda yaşanan olaylar da gündeme geldi. AKP İstanbul milletvekili Abdullah Güler olaylarla ilgili CHP'li milletvekillerini sorumlu tuttu.

İMAMOĞLU İSYAN ETTİ: NE OLUR BU BELGEYİ YAYINLAYIN

Yıldırım ve Güler'in bu iddiasına isyan eden CHP adayı Ekrem İmamoğlu “İnsanları yalan yanlış şeylerle aldatmayın. Olay çıkaran ‘CHP' diyorlar. Devletin hakimleri tutanaklarda yazmış. ‘Sayımı engelliyorlar' diyorlar. Biz sayım olsun diye çırpınıyoruz. Bu belgeler ortadayken sayımı bizim engellendiğimizi söylemek, yanınızda oturttuklarınızın sizi yine yanıltması” dedi.

İşte o tutanak

Söz konusu tutanağı gösteren ve gazetecilere de seslenen İmamoğlu “Ne olur bu belgeyi yayımlayın. Bu belgede hakimlerin imzaları var. Bu belgenin yandaşlığı olmaz. Ne olur bunu yayımlayın” dedi.

“YSK'NIN TARİHİ SORUMLULUĞUNU HATIRLATIYORUZ”

Ekrem İmamoğlu, “Bu seçimin sonucu yarın bağlanacak. Olağan üstü itiraz hakları vardır. Anayasaya, kanuna saygılıyız. Ama Yüksek Seçim Kurulu bu süreçte kararını en hızlı şekilde vererek demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize hizmet etmelidir. YSK'ya güveniyoruz. YSK'nın tarihi sorumluluğunu sadece hatırlatıyoruz. Başka bir şey dediğimiz yok” İfadelerini kullandı.