Sözcü Plus Giriş

İl il İŞKUR GSB kura sonuçları: GSB kura sonuçları sorgulama ekranı

GSB kura sonuçları için meraklı bekleyiş adım adım sona eriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) İŞKUR kura sonuçları için açıklanan tarihte sonuçlar gelmedi fkat İŞKUR GSB kura sonuçları il il açıklanıyor. İşte açıklanan iller ve GSB kura sonuçları sorgulama...

09:35 -
İl il İŞKUR GSB kura sonuçları: GSB kura sonuçları sorgulama ekranı

GSB kura sonuçları heyecanla bekleniyor. İŞKUR GSB kura sonuçlarının açıklanacağı tarih geçmesinin ardından bakanlık açıklama yaptı. Genel sonuçlar açıklanmasa da il il açıklamalar geliyor. İŞKUR GSB kura sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar…

GSB KURA SONUÇLARINA İTİRAZ MÜMKÜN OLACAK

Adaylar tarafından sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz yapılabilecek. Yapılan itirazlar, sınav kuruluna ulaştıktan sonra 10 (on) iş günü içinde Sınav Kurulunca karara bağlanacak. Nihai karar itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilecek. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak. (Evrakını posta yoluyla teslim edecekler için postadan kaynaklanan gecikmeler dikkate alınmayacak.

GSB KURA SONUÇLARI (AÇIKLANAN İLLER)

İŞKUR aracılığıyla yapılan başvurularda 3 bin 243 kişiden 278'i engelli, 146'sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek. Tüm illerde kurulan komisyon aracılığıyla gerçekleştirilen kura çekilişine göre asil ve yedek adaylar belirlendi. İl müdürlüklerinin noter huzurunda belirlenen adayların listesini Gençlik ve Spor Bakanlığı merkezine göndermesinin ardından kura sonuçları, bakanlığın sistemini hazırladığı sayfa üzerinden erişime açılacak.

ZONGULDAK GSB KURA SONUÇLARI SORGULAMA

KASTAMONU GSB KURA SONUÇLARI SORGULAMA

ADANA GSB KURA SONUÇLARI SORGULAMA

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Sonuçların tamamının dün gün içerisinde gönderildiği düşünülürse, sonuçların gün içerisinde açıklanması beklenebilir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kura sonuçları için yapılan açıklamada; “Bakanlığımızca istihdam edilecek sürekli işçi alımına dair noter kura sonuçları konusunda herhangi bir duyuru bulunmamaktadır. İlerleyen günlerde noter kura sonuçları kurumumuza iletildiği tarihte Bakanlığımız resmî internet sitesinde ilan edilecektir.” sözlerine yer verildi. İŞKUR GSB kura sonuçlarının bir iki gün içinde açıklanması bekleniyor fakat henüz tam tarih belli değil.

HANGİ ALANLARDA ALIM YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi ve mülakat sürecinin ardından bünyesine şu meslek kollarından alım yapacak;

Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri,
Makine Teknikeri,
Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil),
Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar),
Otobüs Kaptanı (Şoför),
Aşçı,
Aşçı Yardımcısı,
Elektrik Tesisatçısı (Bina),
Güvenlik Görevlisi,
Havuz Suyu Operatörü,
Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
Garson (Servis Elamanı),
Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı),
Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni

Son güncelleme: 11:36 03.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more