Sözcü Plus Giriş

Arkadaşlarınızla veya ailenizle iletişim kurmak için ne kullanıyorsunuz?

Hadi ailece bu akşam 19.30'da takipçileriyle buluşacak. Ödül ise tam 30 bin lira! Hadi ipucu soruları ve yanıtları kullanıcılar tarafından epey merak ediliyor ve Google'da araştırılıyor. İşte 10 Mart Hadi ailece ipucu sorusu ve yanıtı...

17:21 -
Arkadaşlarınızla veya ailenizle iletişim kurmak için ne kullanıyorsunuz?

Ailece hadi bugün DQ katkılarıyla 19.30'da! Ödül DQ'dan 30.000TL! Instagram hesabından yayınlanan Hadi ipucu sorusu şöyle yayınlandı: “Bugünkü ipucumuz geliyor sevgili hadiciler. Dijital; verileri bir ekran üzerinde elektronik olarak gösteren demek. Siz de biliyorsunuz ki teknolojik gelişmelerin etkisiyle dijital iletişimin önemi de her geçen gün artmaktadır. Peki siz arkadaşlarınızla veya ailenizle iletişim kurmak için ne kullanıyorsunuz?”

10 MART HADİ İPUCU SORUSUNUN CEVABI: MESAJ

SMS (İngilizce Short Message Service; Kısa Mesaj Hizmeti), cep telefonu aracılığı ile yazılan mesajın bir cep telefonundan diğer bir cep telefonuna gönderilmesi, mesajlaşması hizmetidir.

Kısa mesaj, 2G ile ortaya atılmış ve kullanıcıların aralarında 160 harfe kadar yazılı mesajlar yollamalarına olanak tanıyan bir uygulamadır. 3G’de de desteklenen bu uygulama, yerini çok yavaş bir şekilde MMS’e bırakmaktadır.

Son güncelleme: 21:15 10.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more