Sözcü Plus Giriş

10 Ocak 12:30 Hadi ipucu sorusu geldi! Çiğ köfteye şişmemesi için içine ne konulur?

Hadi yarışmasında heyecan devam ederken ipucu soruları büyük anlam ifade ediyor. Hadi ipucu sorusu Hadi oyununu yakından takip edenlerin büyük merakla araştırdığı konuların başında. 10 Ocak Hadi ipucu sorusu çiğ köfteyle ilgili. Çiğ köfte yapılırken bulgurun şişmemesi için özellikle yaz aylarında çiğ köftenin içine ne konulur?

11:05 -
10 Ocak 12:30 Hadi ipucu sorusu geldi! Çiğ köfteye şişmemesi için içine ne konulur?

Hadi’nin ipucu sorusu yayınlandı. Hadi 12:30 yarışması için yayınlanan ipucu sorusu geleneksel bir lezzetimiz olan çiğ köfte ile ilgili. Hadi 12:30’da ipucu sorusu “Çiğ köfte yapılırken bulgurun şişmemesi için özellikle yaz aylarında çiğ köftenin içine ne konulur?” şeklinde geldi. İşte günün Hadi ipucu sorusu…

çiğköfte sözcü ile ilgili görsel sonucu

ÇİĞ KÖFTENİN İÇİNE ŞİŞMEMESİ İÇİN NE KONUR?

CEVAP: BUZ

ÇİĞKÖFTE NASIL YAPILIR?

Çiğköfte hazırlamak için özel olarak satılan çiğköfte tepsisinin içine bulguru ve salçayı ilav ederek güzelce yoğurun. Yumuşak bir kıvama geldikten sonra azar azar su koyarak yoğurma işlemine devam edin.Bulgur içerisine çok fazla su koyduğunuz da bulgurlar şişerek istediğiniz tadı vermeyecektir buna dikkat etmelisiniz. Bulgurlar salça rengine döndükten sonra içerisine tuz , pul biber, maydanoz,sıvı yağ , isot ve biber salçasını ilave ettikten sonra karıştırarak yoğuralım. Bulgur kurursa eğer az miktarda su ile yumuşatabilirsiniz. Yoğurma işlemi sizi yoracağından yavaş bir şekilde yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Bulgurlar iyice yumuşadıktan sonra içine maydanoz ve ince doğranmış soğanları ilave ederek soğanlar kaybolana kadar yoğurun. Soğanları mutfak robotu veya blendır ile doğramayın. İnce uçlu bir bıçak ile tahta üzerinde çok rahat bir şekilde ince ince doğrayabilirsiniz. Soğanın suyu çiğköfteye acı bir tat vereceği için el ile kestiğinizde soğanların suyu çok fazla çıkmayacaktır. Çiğköfte içinde bulunan soğanlar gözden tam anlamıyla kaybolduktan sonra hazır olacaktır. Küçük parçalar kopartarak avuç içiniz ile sıkarak servis tabağına alabilirsiniz. Soğuk ayran ile birlikte servis edebilirsiniz.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:01 10.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more