Hadi ipucu 18 Nisan: “Kadına ve hayvanlara uygulanan şiddete yeter diyorum” diyen şarkıcı kim? Hadi ipucu sorusu cevabı…

Hadi ipucu sorusu yayınlandı ve Hadi 12:30 yarışmasını bekleyen Hadi oyuncuları merakla Hadi ipucu sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Hadi bugün 12:30'da magazin konulu yarışmasıyla oyuncuların karşısında olacak. İşte toplumsal mesaj veren bir şarkıcının sorulduğu Hadi ipucu sorusu..

Hadi ipucu 18 Nisan: “Kadına ve hayvanlara uygulanan şiddete yeter diyorum” diyen şarkıcı kim? Hadi ipucu sorusu cevabı…

Hadi bugün 12:30’da oyuncularla olacak. Magazin konulu soruların sıralandığı Hadi magazin yarışması için ipucu verildi. Hadi ipucu sorusunda verilen açıklama şu şekilde:

Konsere köpeğiyle çıkan ve “Kadına ve hayvanlara uygulanan şiddete yeter diyorum” diyerek herkesi şaşırtan şarkıcı kim olabilir sizce?

koray avcı sözcü ile ilgili görsel sonucu

HADİ İPUCU SORUSU CEVABI

Hadi ipucu sorusu cevabı Koray Avcı. Koray Avcı, 1 Ocak 1984, Ankara doğumlu, söz yazarı, bestekâr, müzisyen ve şarkı yorumcusudur. Ankara’da doğup büyüyen Koray Avcı, aslen Erzincan ilinin Tercan ilçesindendir. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi vardır.

Müzik yolculuğuna Ankara’daki bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başlamıştır. Avcı ailesi çocuklarının “ilim irfan sahibi” bir kişi olmasını ister ve onu pozitif bilim alanında öğrenim görmesinde ısrar ederler.

2008 yılında “Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü” kazanıp, Ankara’yı, müziği ve hayallerini her şeyi askıya alıp Muğla’ya gider. 2010 yılında Muğla’da üniversite hayatına devam ederken Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp, sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına arkadaşı Osman Arslan ile katılıp “beatbox ve Volkan Konak taklidi” performansı sergilemiş ve 2. tura kadar yükselmiştir. Muğla’da istediği ve sevdiği ortamı bulamasa da, hayatının akışını değiştirecek olan kırılmayı yaşar. Her şey sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle değişir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylerler.

2012 yılında okul bittikten sonra Ankara’ya temelli dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiçbir yerde sahne alamaz. Bu kez sıra Ankara sokaklarındadır. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşıma araçlarında çalmaya başlarlar. Yine 2012 yılı içerisinde metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedilip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine Koray, kendi videolarını çekip YouTube gibi sosyal medya platformlarında yayınlamaya başlar. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verir. Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşır.